❄️Novoročné knižné zľavy

Kniha Tajný prejav - Tom Rob Smith

Tajný prejav

Sovietsky zväz, rok 1956. Stalin je mŕtvy a násilnícky režim sa začína rozpadávať - vytvára sa spoločnosť, v ktorej sú...

Tom Rob SmithIkar (2011)

🍎 Vypredané
12,90€

Sovietsky zväz, rok 1956. Stalin je mŕtvy a násilnícky režim sa začína rozpadávať - vytvára sa spoločnosť, v ktorej sú policajti zločincami a zločinci nevinnými ľuďmi. Tajný prejav Stalinovho následníka Chruščova sa dostáva medzi ľudí, ktorí sa dozvedajú, že Stalin bol tyran. Chruščov sľubuje, že Sovietsky zväz sa zmení.
Bývalý príslušník štátnej polície Lev Demidov sa tiež usiluje zmeniť, musí však pritom prejsť úskalím osobnej rozorvanosti. Jeho dve adoptívne dcéry, ktoré má spolu so ženou Raisou, mu nechcú odpustiť podiel na smrti svojich rodičov. Nie sú jediné. Keď vyjde pravda najavo, Lev, Raisa a ich rodina sa ocitnú v smrteľnom nebezpečenstve, pretože niekto sa pokúša zneužiť temné dedičstvo Levovej kariéry v tajnej polícii. Niekto, kto sa zmení na nepoznanie, aby uskutočnil dokonalú pomstu.
Román TAJNÝ PREJAV nás zavedie do ulíc Moskvy, kde dozrieva situácia na politický prevrat, potom do sibírskeho gulagu a napokon do samého centra maďarského povstania v Budapešti.

Z anglického originálu The Secret Speech (Grand Central Publishing a division of Hachette Book Group, New York 2009) preložil Igor Otčenáš.

Originálny názov: The Secret Speech Jazyk: slovenský Rok vydania: 2011 Rozmer: 125×200 mm ISBN: 9788055123615 Počet strán: 352 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách