Jún, nové knižné zľavy až do 80%!

Temný oheň

C.J. SansomAktuell (2022) • Séria Matthew Shardlake (SK) • 2. diel

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
21,90€
Zľava 29%
15,60€

✅ Poštovné ZADARMO nad 39€ ✅ Knižná akcia každý mesiac ✅ Bezpečný nákup

Píše sa rok 1540. Henrich VIII. je na tróne už tridsaťdva rokov, keď právnik Matthew Shardlake, známy ako „najbystrejší hrbáč anglického súdnictva“, musí neodkladne pomôcť priateľovej mladej neteri, ktorú obvinili z vraždy.
Napriek hrozbám týrania a škripca dievča nevysvetliteľne mlčí. Shardlake takmer prehrá jej prípad, no v poslednej chvíli získa odklad – taký, ktorý ho opäť zapletie do intríg Thomasa Cromwella, Henrichovho obávaného generálneho vikára. Výmenou za dva týždne navyše, ktoré dostane na vyriešenie vraždy, prijme Shardlake Cromwellovu úlohu nájsť tajné zásoby Temného ohňa – starovekej zbrane hromadného ničenia. Cromwell, ktorý je v kráľovej nemilosti, odkedy sprostredkoval Henrichovo katastrofálne manželstvo s Annou Klévskou, sa spolieha, že Shardlakov objav mu udrží miesto na dvore hemžiacom sa sprisahaniami.


Recenzie a kritiky

Originálny názov: Dark Fire Rok vydania: 2022 ISBN: 9788089873357 Rozmer: 150×235 mm Počet strán: 480 Väzba: pevná s prebalom Štýl: mysteriózny, napínavý, historickýJazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách