❄️Aktuálne knižné zľavy

E-kniha Neviditeľný muž - G. K. Chesterton

Neviditeľný muž (e-kniha)

a iné prípady otca Browna

EPUB MOBI G. K. ChestertonZabudnuté knihy (2020)

🌴 Okamžite na stiahnutie
3,00€

Tri najznámejšie klasické príbehy otca Browna v novom preklade. Narozdiel od iných detektívov, ktorí sa spoliehanú na fantastické schopnosti je otec Brown znalcom hĺbok ľudskej duše. Ako to kedysi napísal Karel Čapek: Otec Brown je svätým Františkom medzi detektívmi. Jeho skúsenosti zo spovedí mu pomáhajú hľadať a predvídať zlé cesty človeka a jeho detektívny zmysel je iný, ako u ostatných: je to jeho pokora. Drobný a skromný páter pokorne skláňa oči a zbiera v prachu drobné a nepovšimnuté veci, ktoré by iný, pyšnejší duch, neuznáva za hodné pozornosti.

Okrem toho bol človekom, ktorý inšpiroval a nadchol výnimočných ľudí ako napríklad Mahatma Gandhi, Jorge Luis Borges a C.S.Lewis. Jeho veľkým obdivovateľom bol aj Karel Čapek. Neil Gaiman a Terry Pratchett mu venovali knihu ""Dobré znamenia"" so slovami: ""Mužovi, ktorý vedel, čo sa vlastne na svete deje.""

Dnes je až na niekoľko výnimiek Chesterton neprávom zabudnutý a našou snahou bolo vydať jeho eseje, v ktorých diskutuje o svojej filozofii a postojoch k otázkam, ktoré sú aktuálne aj dnes.

Kniha je novým prekladom najvýznamnejších esejí na tému duchovného života, postojov a vzťahov. Ako to kedysi vyjadril jeden z Chestertonových kritikov:""Chesterton nám ukáže cestu vo svete, do ktorého patríme, aj nepatríme a jeho dielo je návodom na život."

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2020 Rozmer: 978-80-99966-32-2

Zaradené v kategóriách