Nová knižná akcia so zľavou až do 80%

Bratislava známa- neznáma

Bratislava v 18. storočí očami Mateja Bela


🌴 Posledný kus na sklade, posielame ihneď.
19,95€
Zľava 5%
18,89€

✅ Poštovné ZADARMO nad 39€ ✅ Knižná akcia každý mesiac ✅ Bezpečný nákup

Viete, ako vyzerali ulice a námestia Bratislavy pred 300 rokmi? Viete si predstaviť čím sa živili jej obyvatelia a ako vyzeral v tej dobe študentský život? Kniha Bratislava známa neznáma nám ukazuje čím žilo mesto v 18. storočí a umožňuje nám do nakuknúť do jeho starobylých zákutí.

Kniha Bratislava v 18. storočí (očami Mateja Bela) je prekladom Belových Notícií o Bratislave tak, ako vyšli v latinskom jazyku v prvej polovici 18. storočia. Ide o historickú prechádzku mestom, kde sa na základe textov a starých obrazov dozviete ako vyzerala Bratislava pred takmer 300 rokmi. Kniha prináša svedectvo o premenách mesta Bratislava v časovom reze, ako sa vyvíjali jednotlivé časti mestského organizmu a ľudia, ktorí v ňom žili svoje životy. O tom, ako veľmi sa Bratislava zmenila, v ktorých častiach alebo kde zostala nedotknutá a z akých dôvodov sa tak stalo..

Kniha predstaví množstvo informácií o bratislavskej histórii a miestopise a taktiež ukáže zaujímavé črty života vtedajších Bratislavčanov. Na základe jedinečných opisov si vytvoríte napríklad predstavu aj o tom, ako v minulosti vyzerali ulice a námestia, ako žili študenti alebo čím sa živili miestni obyvatelia. Dozvieme sa v nej aj veľa zaujímavostí z topografie mesta, činnosti mestského magistrátu, súdov či právomoci jednotlivých úradníkov.

Recenzie a kritiky

Rok vydania: 2021 ISBN: 9788081361241 Rozmer: 210×210 mm Počet strán: 120 Väzba: pevná Jazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách