Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Blu-ray Sex, lži a video (Blu-ray) - Steven Soderbergh

Sex, lži a video (Blu-ray) (Blu-ray)

Sex, Lies, and Videotape (1989) Režie: Steven Soderbergh Hrají: James Spader, Andie MacDowell, Peter Gallagher...


🍎 Vypredané
33,16€

Jak již víme, není tento snímek dráždivou erotickou podívanou, ale komorní psychologickou studií svérázných vztahů mladé čtveřice s nádechem smutné komedie v jemném rohmerovském stylu. Rozhodující roli v příběhu má podivínská záliba ústředního hrdiny Grahama, jíž si kompenzuje své problémy s lidmi a se sexem: nahrává si na video zpovědi různých žen o jejich intimním životě a sexuálních problémech. Tento inteligentní a skromný film se stal nečekaně úspěšným debutem tehdy šestadvacetiletého režiséra S. Soderbergha.
Hrdinami znepokojujúceho príbehu o intímnej sile rozhovoru sú štyria tridsiatnici. John je úspešný právnik, ktorý býva so ženou Ann v Los Angeles. Ann je plachý a dobrácky typ, nadovšetko miluje svojho manžela a žije život podľa všetkých predpísaných pravidiel. Svojmu psychoanalytikovi sa však zdôverí, že napriek láske k Johnovi ju ich intímny život necháva chladnou. Sexuálne frustrovaný John preto hľadá útočisko u Anninej sestry Cynthie, vyzývavej rebelky ktorá vždy žiarlila na vzorne sa správajúcu Ann. Všetko sa však zmení s príchodom Grahama, Johnovho spolubývajúceho z univerzitných čias. Graham je záhadný muž a nikto nevie, čo má v živote za sebou. Rýchlo sa zblíži s Ann a zverí sa jej so svojím tajomstvom. Sexuálne uspokojenie nedokáže nájsť v normálnom vzťahu so ženou, ale iba prostredníctvom nakrúcania rozhovorov o erotických fantáziách žien. Hoci je Ann Grahamovým priznaním vydesená, zároveň ju aj fascinuje. Po tom, čo odhalí manželovu neveru a sestrinu zradu, je nútená upustiť od svojho úzkoprsého vnímania sveta a naberie odvahu pustiť Grahama a jeho kameru do svojich intímnych predstáv. Debut amerického režiséra Stevena Soderberga sa stal hitom amerického nezávislého filmu a na MFF Cannes získal prestížnu Zlatú palmu. Tieto úspechy Soderbergovi otvorili cestu do Hollywoodu, kde sa stal režisérom inteligentných blockbusterov ako Dannyho jedenástka, Erin Brockovich, Traffic - Aféry bezmocných či Solaris.

Herci: James Spader, Andie MacDowell, Peter Gallagher, Laura San Giacomo

Originálny názov: Sex, Lies and Videotape Jazyk: český 5.1, anglický 5.1 True DTS Rok vydania: 1989 Rozmer: 19 x 13 cm Výrobca: BD000312 Dĺžka: 100 Obal: DVD obal Titulky: české, slovenské, anglické, arabské, bulharské

Zaradené v kategóriách