🎬 Letný filmový FESTIVAL! Pozri si program zliav

Kniha Tribotechnické listy 3 - Jozef Stopka

Tribotechnické listy 3

Jozef StopkaTechPark (2019)

🍌 Odosielame o 13 dní.
13,60€
Zľava 7%
12,65€

Vážení čitatelia, technickej verejnosti sa predkladá publikácia Tribotechnické listy 3, ktorá je venovaná ďalším problémom, ktoré súvisia s aplikáciou mazacích prostriedkov, mazív v prevádzkovej praxi. Ide o pokračovanie kníh Tribotechnické listyTribotechnické listy 2, ktoré našli svoje uplatnenie v technickej oblasti činnosti tribológov a tribotechnikov a to najmä pri zabezpečovaní prevádzky a spoľahlivosti strojov a zariadení, ktorá súvisí so starostlivosťou o základné prostriedky. Treba pripomenúť, že  technická a tribotechnická diagnostika riešia spoločné technické problémy, ktoré súvisia s údržbou strojov a zariadení.

Kniha Tribotechnické listy 3 predstavuje, ponúka kapitoly, ktoré patria k ďalším dôležitým priemyselným odvetviam pri aplikácii mazív, ktoré neboli zatiaľ uvedené a vyžadujú si tiež zvýšenú pozornosť pri riešení tribologických a tribotechnických problémov. Ide o odporúčanie mazacích prostriedkov, mazív a prevádzkových kvapalín pre ich aplikáciu v jednotlivých trecích uzloch, mazacích systémoch strojov a zariadení. Pri výbere mazív sú zohľadnené dané prevádzkové podmienky a ďalšie odporúčania a návrhy, technologické postupy, ktoré súvisia s prevádzkou strojov a zariadení. Autor sa cieľavedome venuje otázkam výberu a použitiu mazív pre konkrétne prevádzkové podmienky a činnosťou súvisiacou s ich aplikáciou vzhľadom na dané prevádzkové podmienky. Pozornosť venuje aj tribotechnickej diagnostike a  to výberu a hodnoteniu jednotlivých kvalitatívnych ukazovateľov mazív a riešeniu prevádzkových a technických problémov, ktoré súvisia s aplikáciou mazív v praxi.

Cieľom vydania uvedených troch kníh bolo poskytnúť tribotechnikom, technickým pracovníkom z oblasti starostlivosti o základné prostriedky, t. j. o stroje a zariadenia potrebné informácie, ktoré budú vhodnou a užitočnou pomôckou pri riešení tribotechnických problémov, ktoré súvisia so zabezpečením spoľahlivosti strojov a zariadení v prevádzke.
Kniha je určená tribotechnikom a technickým pracovníkom v prevádzkovej praxi a je aj vhodná, ako učebnica pre rôzne stupne vzdelávania a odborné kurzy. Predpokladáme, že uvedená publikácia, ktorá je určitým vyvrcholením poskytovaných informácii a odporúčaní pri riešení tribotechnických problémov nájde svoje uplatnenie a to najmä v tribotechnickej praxi.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2019 Rozmer: 170×240 mm ISBN: 9788097271633 Počet strán: 123 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách