📚 Aktuálne knižné zľavy

Kniha Tieňohra - Tim Marshall

Tieňohra

Príbeh o poslednej vojne v Európe

Tim MarshallPremedia (2021)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
14,95€
Zľava 21%
11,81€

Kniha Tieňohra rozpráva, ako ľahko sa po päťdesiatich rokoch mieru vrátila do Európy krvavá vojna. Rozpad Juhoslávie si vyžiadal približne 140-tisíc obetí a jeho záverečná časť sa odohrala v Kosove.

Tim Marshall bol ako vojnový korešpondent priamym svedkom niekoľkých vojensko-politických konfliktov z druhej polovice dvadsiateho storočia. Ako diplomatický redaktor televíznej stanice Sky News pokrýval spravodajsky aj vojnu v Kosove, bombardovanie Juhoslávie a pád režimu Slobodana Miloševića. Kniha prináša strhujúco vyrozprávaný príbeh, vychádzajúci z autorových osobných skúseností, z jeho priamej prítomnosti na miestach bojov i v priľahlom zázemí, ako aj z rozhovorov s príslušníkmi tajných služieb piatich krajín. Aj po dvadsiatich rokoch od ukončenia vojny v Kosove má zmysel vracať sa k tejto európskej tragédii, najmä ak vieme, že dodnes nie sú všetky rany v regióne zacelené.

Originálny názov: Shadowplay Jazyk: slovenský Rok vydania: 2021 Rozmer: 150×230 mm ISBN: 9788081599323 Počet strán: 240 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách