❄️Novoročné knižné zľavy

Kniha Príbeh o Áste - Jón Kalman Stefánsson

Príbeh o Áste

Kam sa pobrať, keď zo sveta niet úniku?


🍎 Dočasne vypredané, dostupné 29. 1. 2021
14,90€
Zľava 7%
13,86€

Ásta, ktorej meno – ak si odmyslíme posledné písmeno – po islandsky znamená láska, sa narodí koncom päťdesiatych rokov mladému zaľúbenému páru, Sigvaldimu a Helge. Idyla rodinného života však netrvá dlho. Na Helgu doľahne monotónnosť a útrapy všedného dňa a rodinu opustí. Kým sa Sigvaldi snaží opäť si usporiadať život, vyrastá Ásta u pestúnky.
Príbeh o Áste nie je len životným príbehom jednej ženy, ale aj rozprávaním o rodine, o osudoch, ktoré sa navzájom preplietajú a ovplyvňujú, o láske v jej mnohých podobách, ľudských túžbach, strate a ľútosti, vyrozprávaný s citlivosťou a pochopením.

Príbeh o Áste je najnovším, v poradí dvanástym románom islandského autora Jóna Kalmana Stefánssona (1963). Román bol okrem iného nominovaný na Islandskú literárnu cenu a na francúzsku literárnu cenu Prix Médici. V slovenskom preklade od autora vyšli romány Letné svetlo a potom príde noc, Ryby nemajú nohy a Veľké asi ako vesmír.

Originálny názov: Saga Astu Jazyk: slovenský Rok vydania: 2020 Rozmer: 143×213 mm ISBN: 9788081502941 Počet strán: 320 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách