🌸 Majáles knižných zliav 📚

Jediná žena v miestnosti

Inšpirujúca kniha o pozoruhodnej žene

Marie BenedictLindeni (2020)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
12,99€
Zľava 15%
11,04€

Oslnivo krásna, ohromujúco múdra. Dokáže svet zvládnuť oboje?

Oslnivo krásna, ohromujúco múdra. Dokáže svet zvládnuť oboje? Hedy Kieslerová bola mladá talentovaná herečka židovského pôvodu. Jej krása ju zachránila pred nacistami a viedla k manželstvu s bohatým a vplyvným rakúskym obchodníkom so zbraňami. Friedricha Mandla opantala dokonalým telom a krásnou tvárou, jej myseľ však ako mnohí iní veľmi podcenil. Ako jeho manželka si na bohatých viedenských večierkoch vypočula o plánoch a problémoch tretej ríše, ktorým rozumela viac, než by ktokoľvek predpokladal.
Podarilo sa jej zosnovať útek a vymaniť sa z moci chorobne žiarlivého manžela. Dostala sa až do Hollywoodu, kde sa stala Hedy Lamarrovou, hviezdou filmového plátna. Hedy okrem úspešnej hereckej kariéry bola aj vedkyňou a vynálezkyňou. Poznala zopár nepriateľových tajomstiev a prístroj, ktorý vytvorila, mohol pomôcť krajine v boji proti nacistom... keby ju bol niekto počúval.

Silný román založený na neuveriteľnom, pravdivom príbehu Hedy Lamarrovej, nádhernej hollywoodskej ikony a zároveň vedkyne, ktorej priekopnícky vynález spôsobil revolúciu v modernej komunikácii.


Originálny názov: The Only Woman in the Room Rok vydania: 2020 Odporúčaný vek: 15+ ISBN: 9788056615966 Rozmer: 145×230 mm Počet strán: 272 Väzba: pevná Štýl: politický, vojnový, špionážny, životopisný, historickýJazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách