🎬 Kráľovská filmová súťaž: vyhraj filmové poklady!

Kniha Obchodná ulica Svedectvo doby - Juraj Bartoš, Zuzana Dušičková

Obchodná ulica Svedectvo doby

Testimony of the Epoch Obchodna Street / Zeugnis der Zeit Obchodna Straße


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
🎄 Do Vianoc: ÁNO
34,50€
Zľava 7%
32,09€

Pri príprave knihy Viem zastaviť čas našiel fotograf Juraj Bartoš zabudnutú škatuľu s negatívmi. Väčšinu fotografií v tejto knihe nafotil, vyvolal, film postrihal, uložil a fotografie uvidel až o 40 rokov pri skenovaní na monitore počítača.

"Keď retušujem fotografie z Obchodnej a pozerám sa do tvárí tých ľudí, tak si neviem vysvetliť, prečo som to niekoľko rokov robil. Kupoval som filmy, chemikálie, celé dni strávil v tmavej komore, bez perspektívy, že to bude mať reálny efekt. Zvláštne."

Fotografie okoloidúcich, architektúry, predavačov, výkladov a domácností s chirurgickou presnosťou zachytávajú dobu a ľudí presne takých, akí vtedy boli a ako sa tvárili, keď mali pocit, že sa na nich nikto nepozerá.

Fotografie sú prestriedané úryvkami, ktoré vykresľujú vzťah Juraja Bartoša k fotografovaniu. Text knihy je preložený do anglického, nemeckého a japonského jazyka.

Jazyk: slovenský, anglický, nemecký Rok vydania: 2019 Rozmer: 230×298 mm ISBN: 9788089896080 Počet strán: 208 Väzba: pevná s prebalom

Zaradené v kategóriách