💡Aktualita! Bezpečne a expresne kuriérom od 2,97€ 🚚

CD album Fermata: Blumental blues

Fermata: Blumental blues


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
🎄 Do Vianoc: ÁNO
11,99€
Zľava 7%
11,15€

Takmer päťdesiat rokov sa píše história jednej z najoriginálnejších československých a slovenských rockových skupín, skupiny FERMATA. Tá po viac ako 14 rokoch prichádza s novým, v poradí už trinástym autorským albumom. Album vychádza pod názvom Blumental blues a je spoločným tvorivým počinom zakladateľov tejto skupiny Fera Grigláka a Tomáša Berku. Tí sa po viacročnej pracovnej odmlke stretli spolu v štúdiu a dali dokopy desať nových typicky fermatovských kompozícií. Šesť skladieb skomponoval Fero Griglák a po dvoch skladbách prispeli Tomáš Berka a nový klávesista Fermaty - Maxo Mikloš. Griglák s Miklošom si na albume naviac pripísali každý po dve spoluautorstvá. Jednotlivé skladby nového albumu nesú v sebe spomienku a reflexiu na neopakovateľné miesto a čas. Album voľne nadväzuje na knihu Tomáša Berku Blumentálske blues z roku 2010, v ktorej autor opisuje svoje detstvo, dospievanie a búrlivý život v okolí Blumentálskeho kostola a Avionu.
Skupina album nahrávala v zložení Fero Griglák – gitary, klávesy, programovanie, Tomáš Berka – klávesy, Maxo Mikloš – klávesy a Tamász Belicza – basová gitara. Grafická stránka albumu a fotografie pochádzajú z tvorivej dielne Vlada Holinu. Nahrávanie v novom modernom štúdiu Grif poskytlo všetkým zúčastneným okrem domáceho prostredia a pohody pri nahrávaní aj špičkovú techniku. K výslednému zvuku albumu prispelo aj to, že čas nahrávania nebol ohraničený termínmi a tak členovia Fermaty mali dostatok času aj na precízny mix a mastering. Výsledkom je skvelo znejúci album plný hudobných nápadov a inštrumentálneho majstrovstva.
Nový album Blumental blues so svojimi desiatimi autorskými skladbami nadväzuje na to najlepšie, čo skupina počas svojej existencie vytvorila a radí sa tak k predchádzajúcim mimoriadne úspešným koncepčným albumom skupiny. Blumental blues vychádza vo vydavateľstve Pavian records.
Tracklist
  • 1. Booze night (Nasávačka)
  • 2. Ladies of Avion (Slečny z Avionu)
  • 3. Blumental blues
  • 4. The Pigeons of St.Florian (Floriánove holuby)
  • 5. Last dance on the Firšnál place (Posledný tanec na Firšnáli)
  • 6. The copper cock (Medený kohút)
  • 7. Hommage ´A Marian
  • 8. Stupid morning (Blbé ráno)
  • 9. The breakfast at Stein (Raňajky u Štajna)
  • 10. First morning tram (Prvá ranná električka)

Rok vydania: 2019 Rozmer: 142×126 mm Katalógové číslo: PM0126-2 Obal: CD obal

Zaradené v kategóriách