Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Hra Kombo Afrika

Kombo Afrika

Loris Games (2019)

🍌 Odosielame o 5 dní.
11,99€
Zľava 7%
11,15€

Jedného pekného letného dňa sa pri Viktoriinom jazere stretne lev, krokodíl, gorila a nosorožec a ako obvykle sa začnú vadiť. Lev zreve, že kráľom zvierat je odjakživa on. Krokodíl mu navrhne, že nech to ide zopakovať bližšie k vode. Gorilí samec si zabúši na hruď ako King Kong a vycerí tesáky. Nosorožec pohrozí, že pokiaľ neuznajú za kráľovskú korunu jeho roh, bude ho musieť použiť inak. Nakoniec uzavrú dohodu: kráľom zvierat bude prehlásený ten, komu sa podarí získať väčšiu podporu ostatných zvierat.

Ako hra funguje?
Kombo Afrika je dynamická kombinačná hra pre 2 až 4 hráčov. Zhromažďuj zvieratá do svoriek, používaj ich schopnosti, zapoj pamäť a kombinuj karty na živom stole, ktorý sa ti mení pod rukami. Cieľom hry je nazbierať čo najviac bodov. Keď sa ti podarí vytvoriť skupinu 3 a viac rovnakých susediacich kariet (svorka), môžeš ju tzv. schovať do džungle = otočiť karty lícom dole a pripísať si za ne body. Ale pozor, karty vyložené na hracej ploche sú všetkých. Ty môžeš do svojej kombinácie použiť karty, ktoré vyložili Tvoji súperi, a súper môže využiť karty, ktoré boli pôvodne Tvoje. Hracia plocha je spoločná a rýchlo sa mení!

Osem rôznych zvierat:

Každé z ôsmich rôznych zvierat má unikátnu schopnosť, ktorú môže hráč aktivovať po vyložení:

Gorila vyhodí všetky zvieratá, ktoré sa na teba nalepili, a ty si môžeš dotiahnuť nové karty.
Surikata má množstvo nazhromaždených zásob v norách a tiež veľa kamarátov ktorí ju podporia kartou naviac.
Žirafa môže s krkom dlhým ako žeriav posunúť inú kartu na inú pozíciu.
Krokodíl zožerie iné zviera - jeho karta sa okamžite otočí a hráč získa bod.
Sup dokáže oživiť takú mršinu, ktorú krokodíl práve zahrdúsil = otočí kartu naspäť lícom nahor.
Had má hypnotický pohľad. Dokáže omámiť iné zviera a hráč, ktorý supa zahral, si vezme kartu omámeného zvieraťa ku sebe na ruku.
Papagáj strhne k tancu všetky zvieratá, ktoré ťa doprevádzajú, a ty získaš 1 bod za každú kartu, ktorá ti ostáva v ruke.
Chameleón je majster prevlekov, a tak ako žolík doplní zostavu iných zvierat.

Múdro tieto schopnosti použi. Počas svojho ťahu môžeš vytvoriť len 1 kombo, tak nech to stojí zato!

Obsah hry: 48 kariet zvierat 8 žetónov počítadiel bodov s očami leva, krokodíla, gorily a nosorožca 4 karty nápovedy, pre každého hráča jedna pravidlá v češtine, slovenčine a angličtine

Rok vydania: 2019 Rozmer: neuvedený Výrobca: 9617

Zaradené v kategóriách