🍌 Februárová knižná akcia

Gágaji, táraji a prďúsi

Výroky slovenských politikov

Ján Kamenistý, Samo MarecArtis Omnis (2019) • Edícia Pamäť

🌴 Posledný kus na sklade, posielame ihneď.
13,00€

Pomôžme vydavateľstvu Artis Omnis!

Artis Omnis je rodinné vydavateľstvo manželov Harmanovcov, ktoré už 18 rokov vydáva diela slovenských spisovateľov. Našim čitateľom tak napríklad predstavili dnes už legendárneho Juraja Červenáka. 31. januára takmer celú budovu sídla vydavateľstva zničil požiar. Spolu s ňou zhorelo niekoľko tisíc kníh, ktoré mierili aj na pulty našich kníhkupectiev. V Martinuse sme sa preto rozhodli pomôcť.


Celý február budeme predávať všetky tituly vydavateľstva Artis Omnis za plnú sumu, bez zliav. Všetky peniaze z predaja následne poputujú manželom Harmanovcom.

Okrem kúpy kníh môžete vydavateľstvo podporiť aj priamou finančnou pomocou. Stačí, ak kliknete na tento link a prispejete ľubovoľnou čiastkou. Pomôžme vydavateľstvu Artis Omnis opäť sa postaviť na nohy, aby nám aj naďalej mohli spríjemňovať voľné chvíle skvelými knihami od slovenských autorov.

Na začiatku sme si sľúbili lásku, až sme sa napokon dostali do doby kešu. Na Slovensku je to tak. Sľúbia vám dvestotisíc pracovných príležitostí, no potom sa dozviete, že skutok sa nestal. Kde nastala procesná chyba? Je tu ešte alternatívna možnosť zarobiť si vlastnou hlavou. Prípadne tých starých ujov kopnúť do gúľ a pobozkať na čelo. Alebo uskutočniť samoúnos – piť popritom kolu nie je trestné. Ale pozor na tanky, nech nezvalcujete Budapešť! Lebo príde Gorila a prihovorí sa vám hlas podobný Ficovmu. Nuž čo, nezostáva iné, len nášho človeka chytiť, nakopať a hodiť do škarpy. S Pánom Bohom!

Výroky zozbierané v tejto knihe chcú pripomenúť tragické, smutné, ale aj veselé a pracovité postavičky slovenskej politickej scény za posledných tridsať rokov. Mnohé z nich časom zľudoveli a stali sa súčasťou našej slovesnosti. Nech sú totiž politici akíkoľvek, jedno majú spoločné − sú verným obrazom celej spoločnosti.

Príspevky autorov vyjadrujú ich subjektívny pohľad a hodnotenie, vychádzajúc zo zverejnených výrokov a verejne známych skutočností. Predstavujú čitateľovi vlastný názor, keďže konanie a skutky verejne činných osôb ovplyvňujú život nás všetkých a nemôžu nám byť ľahostajné. Upozornenie: Kniha obsahuje vulgarizmy.


Rok vydania: 2019 Odporúčaný vek: 18+ ISBN: 9788082010636 Rozmer: 130×200 mm Počet strán: 208 Väzba: pevná Štýl: politický, humornýJazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách