❄️Veľké knižné upratovanie!

Splnený sen

Milan Rastislav Štefánik a vznik Československa

Ferdinand VrábelPRO (2018)

🍎 Vypredané, sú však dostupné iné vydania
13,50€
Zľava 7%
12,56€

Životopisná kniha o najznámejšej postave našich novodobých dejín a predsa trochu inak. Vychádza pri stom výročí vzniku ČSR a tragického skonu M. R. Štefánika.

Ambíciou publikácie je podať obraz Štefánika čo najobjektívnejšie, ale najmä ako osvieteného a mimoriadneho človeka prezentovať jeho názory a postoje, analyzovať jeho pohnútky a povahu. Cez dobové pramene a svedectvá získa čitateľ úplný obraz o Štefánikovom profile. Po dlhoročnom štúdiu pramenných materiálov v domácich aj zahraničných archívoch, autor prináša množstvo nových faktov a známe veci potvrdzuje odkazmi na hodnoverné zdroje. Dôslednou fakto-grafickou argumentáciou vyvracia rôzne povery a mýty, ktoré sa šírili a dodnes šíria okolo významnej osobnosti, akou bol M. R. Štefánik slovenský vlastenec, diplomat, politický vodca, astronóm.

Kniha je ilustrovaná najmä autentickými fotografiami zhotovenými Štefánikom. Je rozčlenená do 12 tematických kapitol a vybavená rozsiahlymi resumé v troch jazykoch, odkazmi na pramene a literatúru, doplňujúcimi poznámkami a menným registrom.

Jazyk: slovenský, francúzsky, taliansky, rusky

Jazyk: slovenský, francúzsky Rok vydania: 2018 ISBN: 9788089057746 Rozmer: 170×240 mm Počet strán: 168 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách