Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Zaslúžený trest - Andrej Lorinc

Zaslúžený trest


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
12,50€
Zľava 7%
11,63€

História Kráľovského Uhorska v 17. storočí je poznačená stavovskými povstaniami. V jednom z nich, ktoré viedol Štefan Bočkaj, sa jeho hajdúsi v roku 1604 pri Ožďanoch postavili na odpor cisárskej armáde Rudolfa II. V bitke bol ťažko ranený urodzený pán Juraj Stárai. Jeho oddaný druh Matúš sa usiluje pánovi zachrániť život a dopraviť ho domov na hrad nad dedinou Vinné. Cesta je však dlhá, plná číhajúceho nebezpečenstva a v zbedačenej krajine sa pomoc hľadá veľmi ťažko.

V neveľkej dedine Tibava stojí sídlo urodzenej rodiny Pongrácovej, ktorého vlastníčku slečnu Františku nútia do nerovného sobáša. Vzpiera sa a rozhodne sa pre útek. Odhodlanie je to odvážne, ale ako ho má uskutočniť a kam sa ukryje, kto jej poskytne pomoc i na nejaký čas ju prichýli?

K týmto dvom prelínajúcim sa príbehom sú naviazané aj životné osudy ľudí žijúcich v tejto dobe. Život ich ženie do odvekého boja dobra a zla, vernosti a zrady, chamtivosti a skromnosti, lásky i nenávisti. Dej sa odohráva hlavne na území Zemplínskej a Užskej stolice, preto tu nájdeme aj opis krajiny, hradov a mestečiek.


Jazyk: slovenský Rozmer: 148×210 mm ISBN: 9788057008996 Počet strán: 150 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách