🏆 Zlaté glóbusové filmové dni práve odštartovali!

Kniha Vzdušný zámok, ktorý vybuchol - Stieg Larsson

Vzdušný zámok, ktorý vybuchol

Vzdušný zámok, ktorý vybuchol je záverečnou časťou najslávnejšej trilógie modernej švédskej literatúry. Trilógia Millennium...

Stieg LarssonIkar (2009)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
16,90€
Zľava 7%
15,72€

Vzdušný zámok, ktorý vybuchol je záverečnou časťou najslávnejšej trilógie modernej švédskej literatúry. Trilógia Millennium púta pozornosť čitateľa od prvej strany a nesklame ho ani tretí diel. Kým prvú knihu (Muži, ktorí nenávidia ženy) možno čítať samostatne, tretia je priamym pokračovaním druhej časti (Dievča, ktoré sa hralo s ohňom).
Hlavnú hrdinku LISBETH SALANDEROVÚ po vyrovnávaní účtov dcéry s otcom, bývalým ruským agentom ALEXANDROM ZALAČENKOM, privážajú do nemocnice s guľkou v hlave. Záchranou jej života sa však začína boj, v ktorom ide o všetko. Jej súperom je tajná organizácia švédskej bezpečnostnej služby.
Novinár MIKAEL BLOMKVIST, ktorý LISBETH SALANDEROVÚ našiel postrelenú na statku v Gosseberge a zachránil ju, začína písať knihu. Konečné zúčtovanie s ľuďmi, ktorí LISBETH ohrozovali po celý život. Odhaľuje však, že korene zločinov siahajú oveľa hlbšie, ako čakal. Zrazu je v ohrození života aj on.
Aj záverečná časť Larssonovej trilógie sa zaradila k najpredávanejším kriminálnym románom nielen v Škandinávii. Autor sa v nej nevzdáva snahy kritizovať všetky hnutia, ktoré obmedzujú ľudskú slobodu a integritu. Kým v prvej časti stáli v popredí neofašistické hnutia a nenávisť k ženám, druhá sa venovala najmä obchodu so ženami a v tretej dominuje téma tajnej polície.
Larssonova trilógia je dôstojným reprezentantom modernej škandinávskej literatúry v slovenskom preklade.

Originálny názov: Luftslotter som sprängdes Jazyk: slovenský Rok vydania: 2009 Rozmer: 153×240 mm ISBN: 9788055119519 Počet strán: 510 Väzba: pevná s prebalom

Zaradené v kategóriách