Najväčší filmový VÝPREDAJ skladu je tu!

Kniha Renin denník - Reňa Spiegel

Renin denník

1939 - 1942

Reňa SpiegelMotýľ (2019)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
13,90€
Zľava 7%
12,93€

Pamätaj si tento deň. Pamätaj si ho dobre. Prerozprávaš ho budúcim generáciám. Dnes ráno o 8.00 nás zavreli do geta. Teraz žijem v ňom. Svet je odo mňa oddelený a ja som oddelená od sveta.

Reňa je mladé dievča, ktoré sníva o tom, že jedného dňa sa stane poetkou. No je židovka, žije v Poľsku a píše sa rok 1939. Keď Rusko a Nemecko okupovali jej krajinu, Renin svet sa nadobro rozpadol.
Uteká z Przemyślu, aby sa vyhla nočným bombovým náletom, je svedkyňou zmiznutia iných židov a napokon sleduje, ako sa vytvára geto. Na pozadí hrôz vojny sa však odohráva aj krásny príbeh. Reňa začína písať, prvý raz sa zamiluje. Zygmunt ju pobozká len pár hodín pred príchodom nacistov do mesta a napokon sa stane autorom poslednej kapitoly v Reninom denníku.
Našli ho len nedávno, okamžite sa však stal klasikou literatúry o období holokaustu. Jednoduchým a jasným štýlom podáva autentické svedectvo o hrôzach vojny, ale tiež o poetickom živote, ktorý existuje aj v tých najtemnejších časoch.

Originálny názov: Renia's Diary: A Holocaust Journal Jazyk: slovenský Rok vydania: 2019 Rozmer: 135×205 mm ISBN: 9788081642050 Počet strán: 320 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách