💡Aktualita! Bezpečne a expresne kuriérom od 2,97€ 🚚

Kniha Dejiny železničnej siete na Slovensku - Ladislav Szojka

Dejiny železničnej siete na Slovensku

Ladislav SzojkaHMH (2019)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
23,50€
Zľava 7%
21,86€

Publikácia, na rozdiel od predchádzajúcej publikácie autora, ktorá sa venovala dejinám lokálnych železníc na Slovensku (a ktoré sú v tomto diele uvedené iba stručne), popisuje dejiny hlavných a iných dôležitých železničných tratí, ktoré budovalo desať významných súkromných spoločností a samozrejme aj tri štáty. Dielo začína najstaršími traťami, budovanými od tridsiatych rokov 19.storočia a končí traťami, ktoré budovali Československé štátne dráhy a Slovenské železnice, popisuje ich výstavbu a čiastočne aj prevádzku.
Maďarským štátnym železniciam, ktoré na území Slovenska najdlhšie pôsobili, je venovaná zvláštna kapitola.

V publikácii sú použité aj ďalšie zatiaľ nezverejnené materiály (napr. Prevádzkový predpis pre rušňový a vlakový personál ozubnicovej železnice Štrba Štrbské Pleso z roku 1906 a Návestné predpisy MÁV pre hlavné a miestne železnice), získané z bohatého zdroja prameňov a vďaka darcom obsahuje aj veľa fotografií so železničnou tematikou.
Dielo je rozdelené podľa tratí a pre lepšiu orientáciu doplnené mapou slovenských tratí ČSD z obdobia, keď ešte všetky tieto trate boli v prevádzke, čo už v súčasnosti, žiaľ, neplatí.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2019 Rozmer: 175×225 mm ISBN: 9788096972562 Počet strán: 408 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách