Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Ak zastaneš, zamrzneš - Mária Macková

Ak zastaneš, zamrzneš

Osobnosť popredného slovenského profesora žurnalistiky Andreja Tušera

Mária MackováDaxe (2019)

🍌 Odosielame o 3 dni.
17,60€
Zľava 7%
16,37€

Kniha Ak zastaneš, zamrzneš je ucelenou biografiou významnej osobnosti slovenskej žurnalistiky Andreja Tušera, nositeľa najvyššieho ocenenia Slovenského syndikátu novinárov Mercurius veridicus ex Slovakia, ktoré je obdobou prestížnej americkej Pulitzerovej ceny za publicistiku.

V knižnom rozhovore sa dlhoročný novinár a pedagóg vracia k prežitým rokom, spomína na prelomové životné zážitky i na menej známe udalosti, ktoré tvoria dejiny novodobej slovenskej žurnalistiky a vysokoškolského vzdelávania v oblasti médií. Výpovede profesora Tušera odkrývajú jeho profesionálny i ľudský rozmer, ktorým ovplyvnil viac ako dve generácie slovenských novinárov a ďalších pracovníkov médií. Pôsobil na Univerzite Komenského v Bratislave, na Trnavskej univerzite v Trnave, na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave, na Katolíckej univerzite v Ružomberku, na Paneurópskej vysokej škole v Bratislave. Prednášal redaktorom po celom Slovensku. Súčasťou knihy sú spomienky viacerých z nich. Na svojho prajného, láskavého učiteľa a kolegu spomínajú s vďakou a úctou, hlásia sa k nemu ako k priateľovi, ktorý poradí, pomôže alebo aspoň vypočuje. A to je v dnešnej dobe čím ďalej tým viac vzácnejšie.

Autorkou knihy je spisovateľka literatúry faktu a mediálna teoretička Mária Macková. Grafický dizajn vytvoril Ján Mikulčík, autorom fotografie na obálke je Ivan Čaniga.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2019 Rozmer: 210×210 mm ISBN: 9788089429738 Počet strán: 252 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách