Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Účtovník z Osvienčimu - Reiner Engelmann

Účtovník z Osvienčimu

Vina Oskara Gröninga


🍌 Odosielame o 4 dni.
12,90€
Zľava 7%
12,00€

Oskar Gröning mal dvadsaťjeden rokov, keď ako presvedčený príslušník SS nastúpil do služby v koncentračnom tábore Osvienčim. Jeho úlohou bolo viesť záznamy o skonfiškovaných cennostiach väzňov. Hoci Gröning vedel o ich vraždení, svoju prácu v Osvienčime ospravedlňoval slovami, že je iba účtovník, a teda sa bezprostredne nepodieľa na zabíjaní. Až o sedemdesiat rokov ho nemecký súd v rámci jedného z posledných veľkých osvienčimských procesov odsúdil za napomáhanie pri vražde 300 000 Židov.

Reiner Engelmann sa na základe rozhovorov a súdnych protokolov zaoberá zastávkami na životnej ceste Oskara Gröninga a procesom s jeho osobou. Procesom, ktorý mal pre rodiny obetí koncentračného tábora mimoriadny význam. Procesom, ktorý na lavicu obžalovaných neposadil iba Oskara Gröninga, ale aj celé nemecké súdnictvo.
Vďaka tomu vznikla kniha, ktorá nám nedovolí zabudnúť na peklo na zemi stvorené človekom a ktorá každého z nás núti položiť si otázku, v akom svete chceme žiť.

Originálny názov: Der Buchhalter von Auschwitz Jazyk: slovenský Rok vydania: 2019 Rozmer: 140×210 mm ISBN: 9788081428586 Počet strán: 200 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách