❄️Novoročné knižné zľavy

Kniha Mojich 7 životov - Jana Juráňová

Mojich 7 životov


🍌 Odosielame o 3 dni.
9,90€
Zľava 7%
9,21€

Agneša Kalinová v rozhovore s Janou Juráňovou

Memoárový rozhovor so známou tvárou Kultúrneho života a Slobodnej Európy – novinárkou, redaktorkou, prekladateľkou a filmovou i politickou publicistkou Agnešou Kalinovou – vychádza už v treťom vydaní. Spisovateľka Jana Juráňová sa zhovárala so svojou kolegyňou z Rádia Slobodná Európa, aby si pre seba aj pre nás „zopakovala“ vraj krátke, ale o to úmornejšie 20. storočie. Od prvého vydania v roku 2012 kniha vyšla v preklade do nemčiny, češtiny a maďarčiny.

Aktuálne vydanie dopĺňa rozhovor o knihe Tomáša Gálisa s Janou Juráňovou pre denník SME Aj v hrozných chvíľach má život nezničiteľnú silu (2012) a nekrológ Marty Frišovej Za Agnešou Kalinovou: Plač nie, smiech áno!, ktorý pôvodne vyšiel v denníku Pravda (2014).

Životy Agneše Kalinovej (1924 – 2014) sa odohrávajú v mnohých mestách, krajinách a prostrediach, vo viacerých politických režimoch, v pohnutých a neustále sa meniacich časoch. Odohrávajú sa skrátka vo verejných i súkromných priestoroch, ktoré sa nedajú oddeliť, a čím komplikovanejšie sa vzájomne prepájajú, tým celistvejší obraz doby vytvárajú. Tak aj v knihe Mojich 7 životov – medzivojnové Československo, fašizmus, kláštor, manželstvo, redakcie, materstvo, Pražská jar, vyšetrovacia väzba, Slobodná Európa a ď.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2019 Rozmer: 144×200 mm ISBN: 9788081510748 Počet strán: 432 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách