Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Margaréta biela - Petra Nagyová, Peter Weinwurm, Pavol Weinwurm

Margaréta biela

Príbeh dievčaťa z druhého slovenského transportu do Osvienčimu


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
9,95€
Zľava 7%
9,25€

Margaréta biela je príbehom Heleny Weinwurmovej, ktorá sa 27. marca 1942 ocitla spolu so sestrou Aničkou medzi 703 mladými dievčatami v druhom slovenskom transporte do Osvienčimu. Je to príbeh mladého dievčaťa, ktoré dospievalo v ženskej časti nacistického koncentračného tábora Auschwitz - Birkenau.

Helenin príbeh prináša svedectvo doby, ktorá sa môže kedykoľvek zopakovať a ktokoľvek z nás sa v nej môže stať nežiaducim. Hovorí o tom, aký dopad môžu mať naše osobné príbehy a tragédie na životy druhých, predovšetkým na našich najbližších a na ďalšie generácie. Odhaľuje bolestivé spomienky jednej ženy, neskôr matky, ktorá po skúsenosti koncentračného tábora nachádzala vzťah k samej sebe a hľadala svoje bezpečné miesto v spoločnosti.

Helenino rozprávanie dopĺňajú spomienky jej synov Petra, Pavla a nevlastného syna Jozefa. Reflektujú svoje i mamine možné vyrovnávanie sa s tragédiou, akou bol holokaust. Texty citlivo spracovala Petra Nagyová.

Komu sa kniha môže páčiť: Čitateľom, ktorých zaujíma slovenská história a tragické udalosti druhej svetovej vojny prerozprávané v osobnom príbehu.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2019 Rozmer: 110×185 mm ISBN: 9788055639192 Počet strán: 120 Väzba: pevná s prebalom

Zaradené v kategóriách