Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Dievča v zelenom svetri - Krystyna Chiger, Daniel Paisner

Dievča v zelenom svetri


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
13,90€
Zľava 7%
12,93€

Skutočný príbeh poľského dievčaťa, ktoré videlo na vlastné oči peklo

V roku 1943 bolo z poľského Ľvova vyhnaných, zavraždených alebo uväznených v getách viac ako 150 000 židov. Jedna skupinka poľských židov odvážne zariskovala a hľadala útočisko v kanalizáciách pod mestom. Posledným členom, ktorý prežil, bola Krystyna Chigerová.

Toto je jej jedinečný, zdrvujúci, no napokon víťazný príbeh o úteku pred hrozivým holokaustom.

V knihe Dievča v zelenom svetri je z prvej ruky zachytený príbeh mladej Krystyny, ktorá sa musela spolu so svojou rodinou štrnásť mesiacov plaziť a skrývať v podzemných kanalizáciách Ľvova. Ľudom, ktorí sa ukrývali v podzemí, veľmi odvážne pomáhal poľský katolík a bývalý zlodej Leopold Socha. V tomto príbehu sa nakoniec stal nenahraditeľnou súčasťou boja proti holokaustu. Socha riskoval svoj život, aby zachránil rodinu Chigerových, keď im pravidelne nosil jedlo a lieky.

Kniha Dievča v zelenom svetri je dojemný memoár, ktorý vás chytí za srdce a strhne do víru priam nepredstaviteľných životných okolností.


Originálny názov: The Girl in the Green Sweater Jazyk: slovenský Rok vydania: 2019 Rozmer: 135×205 mm ISBN: 9788081641855 Počet strán: 256 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách