Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Depeše - Michael Herr

Depeše

Michael HerrAbsynt (2019)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
12,99€
Zľava 21%
10,26€

Veľdielo vojnovej reportáže od spoluautora legendárneho hollywoodskeho filmu Francisa Forda Coppolu Apocalypse Now. Nikto nikdy neopísal vietnamskú vojnu – ale vlastne aj vojnu všeobecne – tak, ako americký reportér Michael Herr.

Medzi rokmi 1967 a 1969 pracoval Michael Herr ako vojnový korešpondent časopisu Esquire. Žil s vojakmi na fronte, bol svedkom ich vojnového delíria, prežíval s nimi každý okamih. Po návrate do USA napísal Depeše – svoj opus magnum.
S mimoriadnou literárnou hodnotou opísal všetko, čo vo Vietname videl: chaos, bolesť, vraždiace besnenie, obrovský strach tlmený silnými drogami, rozsypanú ľudskú psychiku i nočné mory, ktoré sa odohrávajú v bdelom stave. Kniha je pretkaná hypnotickými víziami, poetickými metaforami a vojenským žargónom. Surreálne opojenie vojnou je však zároveň aj jej obžalobou.

Niektorí hrdinovia knižky Depeše sa neskôr pretvorili na postavy filmu Apocaplyse Now, ktorého bol Michael Herr spoluscenáristom.

Originálny názov: Dispatches Jazyk: slovenský Rok vydania: 2019 Rozmer: 204×492 mm ISBN: 9788082030993 Počet strán: 264 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách