Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Nepálsky diptych (súbor 2 kníh) - Marián Kováč, Juraj Kuniak

Nepálsky diptych (súbor 2 kníh)

Dhaulágirí – Biela hora & Makalu – Čierny obor


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
38,50€
Zľava 7%
35,81€

Exkluzívny súbor dvoch kníh, plných nádherných fotografií z náročných nepálskych trekov okolo Dhaulágirí a Makalu, ktoré patria k tým najkrajším v Himalájach. Veľkolepé zábery prírody debutujúceho fotografa Mariána Kováča sa prelínajú so sugestívnym textom spisovateľa Juraja Kuniaka.

Nepálsky diptych prináša uchvacujúcu atmosféru vysokých hôr. Aktérov spája príbeh, ktorý pokračuje z jednej knihy do druhej. Obraz a text navzájom podporujú. Zážitky sprevádzajú emócie, nad všetko vyniká nevšedné dobrodružstvo. Skrytým tretím spoluautorom, ktorému sa podarilo skĺbiť pestrý materiál a premeniť zámer Mariána Kováča a Juraja Kuniaka do podoby reprezentatívneho knižného artefaktu, je skúsený knižný grafik Peter Ďurík.

Treking je fyzicky náročná turistika. Pôvod výrazu je v anglickom slove „trekking“. Prekladá sa ako putovanie, voľné preklady sú dobrodružná cesta, dlhá cesta alebo namáhavá cesta. Na odľahlých miestach, ďaleko od civilizácie, spoznávate krajinu, ľudí v nej, ale aj seba. Nejde o žiadnu oddychovú prechádzku, podujať sa na takúto cestu vyžaduje tak fyzické ako aj psychické odhodlanie.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2018 Rozmer: 278×250 mm ISBN: 9788089816217 Počet strán: 128 + 160 Väzba: pevná s prebalom

Zaradené v kategóriách