💡Aktualita! Bezpečne a expresne kuriérom od 2,97€ 🚚

Kniha Stretnú sa kresťan, moslim a žid... - Mário Nicolini

Stretnú sa kresťan, moslim a žid...

...rozhovory rabína, imáma a dvoch kňazov o pestrom svete okolo nás


🍎 Vypredané, sú však dostupné iné vydania
9,90€

Čo spája a čo rozdeľuje tri monoteistické náboženstvá na Slovensku? Pri spoločnom stole sa stretli rabín Miša Kapustin, evanjelický farár Ondrej Prostredník a riaditeľ Islamskej nadácie na Slovensku Mohamad Hasna, aby predebatovali každodenné situácie a témy, ktoré každý z nich prežíva podobne a predsa po svojom. Stretnutia inicioval Mário Nicolini z Fóra náboženstiev a zorganizoval ich v podobe debát pre školy aj verejnosť. Rozhovory v tejto knihe vychádzajú z najzaujímavejších momentov a tém tohto originálneho projektu.

Kapitoly kopírujú tematické celky ako: O ateistoch a agnostikoch, O Bohu, O rozpore kresťanstva s vedou, O homosexualite, O spravodlivej spoločnosti, O dialógu a ďalšie.

Z predslovu Tomáša Halíka: "Nebezpečí fundamentalismu a fanatismu nejsou uchráněna žádná náboženství, ani ateismus, záleží nikoliv na názorových systémech, nýbrž na duchovní hloubce a morální kvalitě lidí. Kniha rozhovorů farářů, rabína a imáma představuje v našich podmínkách dnes významný krok na cestě, na níž je nutné pokračovat.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2018 Rozmer: 131×196 mm ISBN: 9788081502460 Počet strán: 176 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách