Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Čierna ruka - Stephan Talty

Čierna ruka

Bratovražedná vojna medzi výnimočným detektívom a najkrutejším tajným spolkom v amerických dejinách

Stephan TaltyPremedia (2018)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
12,95€
Zľava 15%
11,01€

Bratovražedná vojna medzi výnimočným detektívom a najkrutejším tajným spolkom v amerických dejinách – tak znie podtitul knihy Čierna ruka, ktorá nás vracia na začiatok minulého storočia. V roku 1903 sa prevalí New Yorkom obrovská vlna kriminality, ktorá vydesí a šokuje celé Spojené štáty. Unášajú deti talianskych imigrantov, vydierajú majiteľov obchodov, holičov, pekárov a v podstate každého, ktorý disponuje akýmkoľvek – čo i len nepatrným majetkom.
New Yorku vládne Tammanyho spoločnosť, synonymum politickej korupcie, predsudky a strach. V tejto ťaživej atmosfére sa púšťa do boja s gangami podvodníkov, vydieračov, únoscov a vrahov, ktoré boli známe ako Čierna ruka, prvý taliansky detektív newyorského policajného zboru Joseph Petrosino.
Čierna ruka zhŕňa veľmi pútavým spôsobom nielen život „talianskeho Sherlocka Holmesa“, ale opisuje aj jednu éru a cenu, ktorú mnohí zaplatili za to, že sa odvážili snívať americký sen.

V roku 2019 prichádza do kín film nakrútený podľa Taltyho knihy, detektíva Joa Petrosina v ňom stvárni Leonardo DiCaprio.

Originálny názov: The Black Hand Jazyk: slovenský Rok vydania: 2018 Rozmer: 140×210 mm ISBN: 9788081596551 Počet strán: 268 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách