📚 Horúce knižné zľavy

Tajomné posolstvo

Roku 1629 prichádza do nehostinných končín Nového Mexika expedícia františkánskych mníchov. Stretnú sa tam s niekoľkými...

Javier SierraIkar (2007)

🍎 Vypredané
9,92€

Roku 1629 prichádza do nehostinných končín Nového Mexika expedícia františkánskych mníchov. Stretnú sa tam s niekoľkými kmeňmi domorodých Indiánov, ktorí tvrdia, že ich navštívila tajomná žena. Nazvali ju Modrá pani. Išlo o zjavenie Panny Márie, alebo v tom bolo niečo viac? Historka sa zakrátko dostala do uší pápeža Urbana VIII., ktorý dal prípad preskúmať, ale jeho výsledky Vatikán nikdy nezverejnil.
O tri a pol storočia neskôr sa rozličné "sily" usilujú odhaliť tajomstvo zjavení. Inkvizícia, ktorá neznámu identifikovala ako mníšku Máriu Ježišovu z Ágredy (1602 - 1665), registruje vyše päťtisíc prípadov jej bilokácie, čo znamená, že sa nachádzala súčasne na dvoch miestach. Umožnila jej to zázračná formula súvisiaca s hudbou.
Cirkev sa snaží uchovať tento postup čo v najväčšom utajení. Jeho krádež by totiž mohla odhaliť cirkevné sprisahanie, ktoré by ohrozilo vieru miliónov kresťanov.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2007 Rozmer: 130×205 mm ISBN: 8055115269 Počet strán: 326 Väzba: pevná s prebalom

Zaradené v kategóriách