👑 Kráľovské knižné leto = Veľké zľavy

Diplomat na štyroch kontinentoch

V tejto knihe autor opisuje svoje unikátne zážitky a skúsenosti z obdobia svojho pôsobenia na Úrade vlády, na Federálnom...

Ján DömökIkar (2007)

🍎 Vypredané
6,61€

V tejto knihe autor opisuje svoje unikátne zážitky a skúsenosti z obdobia svojho pôsobenia na Úrade vlády, na Federálnom ministerstve zahraničných vecí, Ministerstve zahraničných vecí SR ako aj na veľvyslanectvách ČSSR, ČSFR a SR.
Autor otvára doširoka okno do tajomného sveta diplomacie, ktorý je plný nielen príjemných chvíľ, ale aj nástrah a nebezpečenstiev. Spomedzi riskantných zážitkov sa vyníma rukojemnícka dráma, ktorej priamym účastníkom sa autor stal v roku 1990 na Kube. Autor uvádza aj mnoho ďalších situácií, v ktorých , vzhľadom na rôznorodosť problémov musel použiť celú širokú škálu svojich vedomostí, schopností a skúseností, čím sa čitateľom snažil priblížiť nekonečnú mnohotvárnosť profesie diplomata.
Kniha je pestrou mozaikou informácií o piatich diametrálne odlišných krajinách na štyroch kontinentoch a určite poteší čitateľov nielen z radov širokej verejnosti, ale aj začínajúcich diplomatov, ktorým môže poslúžiť ako zdroj poučenia.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2007 Rozmer: 125×200 mm ISBN: 9788055115696 Počet strán: 184+16 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách