Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Kvety pre Algernona - Daniel Keyes

Kvety pre Algernona

Daniel KeyesLindeni (2019)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
13,99€
Zľava 7%
13,01€

Kultový román druhej polovice 20. storočia

„Bojím sa. Nie života či smrti, ani ničoty, ale toho, že svoj čas premárnim, akoby som nikdy nebol.“ Charlie Gordon má IQ 68. Každý deň chodí do pekárne, kde zametá podlahy a navštevuje večernú školu vo vzdelávacom centre pre dospelých. Ak dovolí ľuďom smiať sa na ňom, získa nových kamarátov. Charlieho frustruje vlastná neschopnosť porozumieť rozhovorom a vzťahom ostatných, chce sa naučiť čítať, písať a počítať. Keď mu ponúknu možnosť podstúpiť experimentálnu operáciu na zvýšenie IQ, neváha ani sekundu! Celý život túžil byť múdry. Rovnakú operáciu s rovnakým výsledkom podstúpil aj myšiak Algernon. Keď jedného dňa začne Algernonov stav upadať, vedci netušia, či čaká podobný koniec aj Charlieho.

Kultový román druhej polovice 20. storočia, dnes právom považovaný za klasiku americkej literatúry, ktorá inšpirovala množstvo filmových, divadelných a dokonca aj rozhlasových adaptácií.


Originálny názov: Flowers for Algernon Jazyk: slovenský Rok vydania: 2019 Odporúčaný vek: 15+ Rozmer: 130×200 mm ISBN: 9788056608968 Počet strán: 280 Väzba: pevná s prebalom

Zaradené v kategóriách