🔥 Nový prípad Dominika Dána v predpredaji!

Listy z Gulagu

Skutočný príbeh o láske a živote v gulagu

Orlando FigesMotýľ (2018)

🍎 Vypredané, sú však dostupné iné vydania
13,90€
Zľava 82%
2,49€

Hrdinský príbeh a nefalšovaný pohľad do jedného zo Stalinových najznámejších pracovných táborov založený na listoch pašovaných do Gulagu a von z neho.

„Šiel som po listy pre našich kamarátov a nedalo mi necítiť aspoň malú závisť, hoci som pre seba skutočne nič neočakával. A odrazu... moje meno napísané tvojím rukopisom.“

V roku 1946, po piatich rokoch vo väzení – najprv ako sovietsky vojnový zajatec v nacistických táboroch a neskôr ako falošne obvinený z vlastizrady v arktickom gulagu – dostáva dvadsaťdeväťročný Lev Mishchenko nečakaný list od svojej lásky Sveti, hoci už ani nedúfal, že by mohla byť nažive. Akoby zázrakom si Lev a Sveťa vymenia počas nasledujúcich ôsmich rokov viac ako 1 500 správ. Ich nedávno objavený príbeh je zatiaľ jediným známym záznamom z reálneho miesta a času Stalinovho gulagu, nesprostredkovaný a necenzurovaný.

Autor Orlando Figes čerpá z korešpondencie Leva a Sveti, ako aj z archívov KGB a nedávnych rozhovorov, aby svetu dôveryhodne vykreslil tento jedinečný príbeh.


Originálny názov: Just Send Me Word Rok vydania: 2018 ISBN: 9788081641626 Rozmer: 135×205 mm Počet strán: 383 Väzba: pevná Jazyk: slovenčinaŠtýl: historický

Zaradené v kategóriách