🔥 Nový prípad Dominika Dána na sklade!

Osamělost mezi lidmi

Paul TournierNávrat domů (1998) • Edícia Psychológia

🍎 Vypredané
7,97€

Kniha švajčiarskeho lekára rozoberá ťaživý spoločenský fenomén našej doby: pocit osamelosti, ktorým do istej miery trpí každý z nás. Na príkladoch z praxe autor približuje zlom, kedy v človeku vzniká silný pocit samoty, nepochopenia zo strany druhých a strachu tieto svoje emócie prejaviť. Ide o okamih, kedy je jedinec presýtený duchom nezávislosti či sebeckosti. Vtedy, keď sa spoliehame na svoju nezávislosť a samostatnosť bez ohľadu na druhých, začínajú do nášho vedomia prenikať znepokojivé príznaky toho, že sa od druhých odpútavame a stáváme sa osamelými ostrovmi.
Kniha prináša nový pohľad na takto vznikajúce pocity – či už legitímne či falošné – a zároveň ponúka jasné východisko, ktorým je spoločenstvo a úzky vzťah s druhými a s tím, čo nás presahuje.

Paul Tournier pracoval ako praktický lekár v Ženeve. Potom, čo zistil, že u mnohých pacientov bežné prostriedky liečby nepostačujú, sa začal zaujímať o psychológiu a neskôr stál pri zrode novej liečebnej metódy „medicíny celého človeka“. Svoje osobné poznatky popisuje v knihách, z ktorých u nás vyšli: Porozumění v manželství, Silní a slabí, Vina, Tajemství, Dobrodružství života, Osoba a osobnost.
Niektoré z Tournierových hlubokých úvah boli predčítané v Českém rozhlase a stretli sa s pozitívnym ohlasom u poslucháčov.


OBSAH:
Samota;
Parlamentní duch;
Duch nezávislosti;
Duch hamižnosti;
Oprávněné požadavky;
Duch společenství;

Originálny názov: De la Solitude a la Communauté Rok vydania: 1998 ISBN: 8085495155 Rozmer: 136×205 mm Počet strán: 150 Väzba: brožovaná Jazyk: čeština

Zaradené v kategóriách