🔥 Nový prípad Dominika Dána v predpredaji!

Lunatic Gods - Turiec

Lunatic GodsLG Music (2018)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
19,99€
Zľava 15%
16,99€

50 minút atmosphere-folk-black metalu s osobitým pôvabom knižného vydania

Hudobný hold rodnému kraju podporil svojou hrou na bicie člen známej anglickej black-metalovej kapely. Šialení bohovia po 4 rokoch prichádzajú opäť s novým materiálom.

„Vydanie albumu vyšlo symbolicky práve na deň osláv príchodu jari, akoby sme pokračovali v kruhu načatom kolekciou Slnovraty. S novinkou prichádzame v dňoch brezy, tá ako prvá na jar rozkvitá a prináša teplo, radosť a zeleň na polia i do lesov. Naši predkovia si toto rozhranie medzi dobou temnoty a svetla pripomínali oslavami, my tieto dni slávime novým albumom, ktorý odkaz dávnych Slovenov a ich pôvodné prírodné duchovno, pre veľa moderných ľudí také hmlisté, preberá z útlmu,“ hovorí gitarista kapely Lunatic Gods Luboslav.

Nový album vychádza v špeciálnom balení ako digi-book, dopĺňa ho 50-stranová kniha plná fotografií z rodného kraja kapely, vrchov a dolín turčianskeho krasu a citátov či básní od známych turčianskych rodákov alebo priamo od členov skupiny. Úderný mohutný zvuk a produkcia je zásluhou Pavla Hlavicu z renomovaného moravského štúdia Shaark v Bzenci, kde sa novinka nahrávala, rovnako ako predošlé CD Vlnobytie a Slnovraty.

„Hlavné poznávacie prvky – blackovú atmosféru a folklórne elementy, sme nezmenili. Nové piesne pokračujú v tradícii Lunatic Gods. Určite to nebude na jedno vypočutie, ale kto má chuť hľadať a objavovať, príde si na svoje. Album má kopec melódií, riffov a meniace sa nálady, od jemných priam až po brutálne. Otvára ho naša obľúbená, skoro 13 minút trvajúca sága, v ktorej sme vzdali hold našej rieke, nazvanej tak ako naše rodisko Turiec,“ dopĺňa klávesáčka Mhayitza.

Perličou novej nahrávky je, že ju nahral bubeník anglickej black- metalovej kapely Cradle Of Filth Martin Marthus Škaroupka. „Vďaka jeho bubnom a produkcii Pavla Hlavicu hrá album naozaj brutálne! Navyše sme si s Martinom počas príprav, tvorenia a nahrávania sadli a spriatelili sme sa a vyzerá to tak, že s nami náš nový album, pokiaľ mu to čas dovolí, predstaví aj naživo. Už s nami absolvoval benefičný koncert pre nadáciu Rakovina a aktuálne sa spolu chystáme na letné festivaly a jesenné turné.

Príloha: nové CD kapely LUNATIC GODS, ktoré je umiestnené na zadnej strane knižky v priehladnom treji. Minutáž CD: 51:38.


Príloha: CD Rok vydania: 2018 ISBN: 9788097300517 Rozmer: 145×205 mm Počet strán: 50 Väzba: pevná Jazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách