Nová kniha Dominika Dána je tu! Objednaj s 21% zľavou =>

Vek revolúcií

Pokrok a odpor od roku 1600 po súčasnosť

Fareed ZakariaN Press (2025)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
16,50€

✅ Poštovné ZADARMO nad 39€ ✅ Knižná akcia každý mesiac ✅ Výhodné ceny ✅ Bezpečný nákup

Viac o knihe Vek revolúcií (Fareed Zakaria)

Americký novinár Fareed Zakaria v novej knihe skúma minulé aj súčasné revolúcie definujúce polarizovanú a nestabilnú éru, v ktorej žijeme.

Populistické besnenie, ideologické nezhody, ekonomické otrasy a technologické zmeny, vojny a medzinárodný systém plný katastrofického rizika – prvé desaťročia dvadsiateho prvého storočia sú zrejme najrevolučnejším obdobím modernej histórie. No nie je to nič nové. Ľudia žili a prosperovali aj v minulosti. Aké boli revolúcie, ktoré prežili a ktoré by nám mohli pomôcť porozumieť súčasnému svetu?

Zakaria podrobne skúma historické obdobia a hnutia, ktoré formovali moderný svet, no venuje sa aj štyrom súčasným revolúciám: v ekonomike, technológiách, identite a geopolitike, ktoré napriek všetkým výhodám spôsobili nesporné trhliny v našich zvyklostiach a všadeprítomnú úzkosť. Keď sa ocitneme na dejinnej križovatke štyroch revolúcií, ktoré otriasli svetom, predstava temnej budúcnosti sa takmer nevyhnutne naplní. No ak budeme konať s rozvahou, dokážeme oživiť liberálny medzinárodný poriadok a odsunúť populizmus do zabudnutia.

Originálny názov: Age of Revolutions Rok vydania: 2025 ISBN: 9788082303417 Rozmer: 140×215 mm Počet strán: 408 Väzba: pevná Jazyk: slovenčina

Vydavateľstvo N Press

Obchodný názov: N Press, s.r.o.Adresa: Jarošova 1 831 01 Bratislava Slovenská republikaE-mail: redakcia@dennikn.sk

Našli ste chybu alebo škodlivý obsah? Napíšte nám

Zaradené v kategóriách