Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

DVD BBC: Úžasná planéta 6 (papírový obal) -

BBC: Úžasná planéta 6 (papírový obal) (DVD)

(2012)

🍌 Dodanie môže trvať viac ako dva týždne
1,99€
Zľava 10%
1,79€

Zákon džungle
Svet zvierat je plný súbojov. Bojuje sa pri obrane územia, pri súperení o samičku, pri zháňaní potravy aj pri záchrane pred hladným predátorom. Zápasníci, ktorí majú niekoľko centimetrov, bojujú rovnako urputne ako stokilové obry. Bojuje sa s pomocou zubov, kopýt, rohov, parohov, pazúrov aj chvostov. Pokiaľ nejde o lov koristi, príroda len málokedy dovolí, aby sa súperi výrazne zranili, na to má život príliš veľkú hodnotu.

Divé mačky
Mňau... tieto mačičky sú ozajstné šelmy a vládci svojich terotórií. Jaguár je najväčšia americká mačkovitá šelma, tygre sú ázijskí samotári a levom sa odnepamäti hovorí „králi zvierat“. Ocelot žije v subtropickom pásme amerického kontinentu a je výborný plavec, serval zasa dokáže vyhrabať hlodavca z nory. Mačkovité šelmy majú veľa spoločného... aj s vašou Mickou.

Zvieratá Ameriky
Pôvodní obyvatelia amerického kontinentu sa s nimi bežne stretávali, dávali si podľa nich mená, zobrazovali ich na svojich totemoch a považovali sa za súčasť ich ríše. Tými, bez ktorých si severoamerickú prírodu nevieme predstaviť, sú predovšetkým vlk, orol, los, mustang alebo grizly. Silou v čeľustiach sú povestné severoamerické aligátory, a keď sa vyberieme na pobrežie oceánu, narazíme na morské vydry alebo tulene.

Zvierací inžinieri
Medzi zvieratami nájdeme pravých majstrov v architektúre a dizajne. Zvieratá si budujú domy, priehrady, tunely aj výškové stavby. Používajú všetky dostupné suroviny, a keď potrebný materiál nie je na dosah, vyrobia si ho samy. Pri zháňaní potravy sa z nich stávajú kapacity v riešení hlavolamov, a kde nestačí schopnosť jedinca, pripravia premyslenú tímovú stratégiu.

Jazyk: český, anglický Rok vydania: 2012 Rozmer: 150×210 mm Výrobca: 18529 Dĺžka: 176 Obal: DVD papierový obal

Zaradené v kategóriách