Nová knižná akcia so zľavou až do 80%

Obeť bez tváre

Stefan AhnhemIkar (2017) • Séria Fabian Risk (SK) • 1. diel

🍎 Vypredané, sú však dostupné iné vydania
14,90€

✅ Poštovné ZADARMO nad 39€ ✅ Knižná akcia každý mesiac ✅ Bezpečný nákup

Učiteľa pracovného vyučovania nájdu brutálne zavraždeného v jeho dielni. Vrah pri tele zanechal fotografiu triedy zo začiatku osemdesiatych rokov. Obeť mala na fotografii tvár prečiarknutú krížikom.
Fabian Risk sa s rodinou vracia do Helsingborgu, svojho rodného mesta, kde dlhé roky pracoval v štokholmskej polícii. Sotva sa stihnú usadiť v novom dome, keď ho jeho šéfka Astrid Tuvessonová poverí vyšetrovaním vraždy. Obeťou je jeden z Riskových dávnych spolužiakov a čoskoro je jasné, že vrah postupuje podľa diabolsky zostaveného plánu a ešte zďaleka nie je koniec.
Fabian rozbieha vyšetrovanie a nechtiac v ňom ožívajú spomienky na zabudnuté nezrelé lásky aj brutálne šikanovanie na škole. Spomienky, na ktoré nie je veľmi hrdý. Čoskoro je čoraz hlbšie zapletený do prípadu, kde napokon nie je nič také, ako sa zdá, a nebezpečenstvo sa stupňuje. To všetko má osudné následky nielen preňho samého, ale aj pre jeho najbližšie okolie.
Preložila Jana Melichárková

Ukážka textu z knihyFabian sa po takmer tridsiatich rokoch znova ocitol v škole. Vyzerala presne tak, ako si ju pamätal. Červené tehly pozdĺž stien na chodbách. Zvuk pohlcujúce platne na strope, ktoré vyzerali ako stlačené odpadky. Tu, v chodbe v zadnej časti budovy, bola trieda na pracovné vyučovanie. Tá hodina ho absolútne nezaujímala, kým jedného dňa nezistil, že si počas nej môže vyrobiť vlastné skejtbordy. Po polroku zahrial, ohol a pílou vyrezal tak veľa dosiek z preglejky, že ich mohol predávať a našetriť si na pár pravých Tracker Trucks.
„Dovoľte mi, aby som vás privítal na mieste činu, ktoré sa bez problémov kvalifikovalo do prvej desiatky najhorších miest vraždy, aké som kedy videl.“ Molander voviedol Fabiana a Tuvessonovú cez dvere. „Páchateľ našťastie znížil teplotu klimatizácie na minimum. Inak by bola na najvyššom stupni 5. Keď si pomyslím, že tu telo ležalo viac ako týždeň...“
V miestnosti pracovného vyučovania bolo naozaj chladno. Fabian mal pocit, ako keby vliezol rovno do chladničky, aj keď teplomer ukazoval, že je plus 12 až 13 stupňov. Vnútri boli ďalšie tri osoby v kombinézach, fotografovali, skúmali a zhromažďovali technické dôkazy. Dobre známa vôňa dreva a pilín sa miešala so zatuchnutým sladkým pachom. Fabian podišiel k telu Jörgena Palssona, ktoré nehybne ležalo vo veľkej kaluži zaschnutej krvi hneď pri dverách.

Recenzie a kritiky

Rok vydania: 2017 ISBN: 9788055156828 Rozmer: 155×235 mm Počet strán: 488 Väzba: pevná Štýl: mysteriózny, napínavýJazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách