Jún, nové knižné zľavy až do 80%!

Rusko-slovenský a slovensko-ruský slovník

Slovník je prispôsobený súčasnej dobe, ktorá sa odráža aj v aktuálnosti jazyka, čiže sa v slovníku nachádzajú mnohé nové...


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
18,23€
Zľava 17%
15,13€

✅ Poštovné ZADARMO nad 39€ ✅ Knižná akcia každý mesiac ✅ Bezpečný nákup

Slovník je prispôsobený súčasnej dobe, ktorá sa odráža aj v aktuálnosti jazyka, čiže sa v slovníku nachádzajú mnohé nové slová z ekonomickej, politickej a právnickej oblasti, bankovníctva, obchodu, kultúry a športu. Napr.: podnikateľ, daňové zaťaženie, EÚ, spoločnosť s ručením obmedzeným, know-how a pod.

Slovník obsahuje približne 16 000 hesiel z rusko - slovenskej časti a približne 17 000 hesiel zo slovensko - ruskej časti. Väčší dôraz bol kladený na slovensko - ruskú časť, ktorá je prepracovanejšia.

Slovník je koncipovaný najmä so zreteľom na najpoužívanejšie slová v bežnej komunikácii v slovenskom aj v ruskom jazyku. Aby bol užívateľovi poskytnutý čo najpresnejší prehľad, slovník obsahuje aj stručný prehľad gramatiky. Slovná zásoba bola vyberaná tak, aby bola prínosom najmä pre začiatočníkov, slovník však môžu využívať aj študenti s pokročilými znalosťami ruského jazyka.

Recenzie a kritiky

Rok vydania: 2006 ISBN: 8010006572 Rozmer: 152×214 mm Počet strán: 545 Väzba: pevná Jazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách