Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Zlodejka kníh, 3. vydanie (Zusak Markus) - Markus Zusak

Zlodejka kníh, 3. vydanie (Zusak Markus)

Liesel Memingerová prichádza do nemeckého mestečka Molching, kde ju čakajú adoptívni rodičia. Postupne si zvyká na krik a...

Markus ZusakIkar (2016)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
13,90€
Zľava 7%
12,93€

Liesel Memingerová prichádza do nemeckého mestečka Molching, kde ju čakajú adoptívni rodičia. Postupne si zvyká na krik a výčitky novej mamy Rosy i na láskavosť nového ocka Hansa. Liesel si nachádza priateľov – aj toho najlepšieho, ktorý sa do nej zaľúbi. Zoznamuje sa so slovami, učí sa ich čítať i zapisovať. Počúva hudbu, ktorou jej ocko obveseľuje mestečko. A hoci by to od nej asi nik nečakal, kradne knihy.
Na všetko, čo vnímavá Liesel prežíva, však dopadá tieň Adolfa Hitlera, ktorý vládne Nemecku a nepochybne aj srdciam väčšiny jeho obyvateľov. Jej ocko nacistickému poblázneniu odolal a Liesel sa čoskoro naučí rozlišovať medzi svetom „tam vonku“, kde treba na požiadanie hajlovať či vešať zástavy so svastikami, a svetom „vnútri“, v dome, kde sa v pivnici ukrýva mladý židovský utečenec.
Blíži sa koniec vojny, život je čoraz ťažší a Smrť, rozprávač strhujúceho príbehu Liesel Memingerovej, má čoraz viac práce. Jeho pohľad sprevádza čitateľov od prvej stránky po poslednú a prifarbuje ju melanchóliou i čiernym humorom.
Z anglického originálu The Book Thief (Random House, London 2007) preložil Vladislav Gális.

Originálny názov: The Book Thief Jazyk: slovenský Rok vydania: 2016 Rozmer: 135×208 mm ISBN: 9788055153056 Počet strán: 480 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách