Bazár kníh za super ceny!

Temná veža: Pištoľník

Muž v čiernom unikal cez púšť a pištoľník kráčal v jeho stopách. Roland Deschain z Gileadu, posledný pištoľník v...

Stephen KingIkar (2017) • Séria Temná veža • 1. diel

🌴 Posledný kus na sklade, posielame ihneď.
13,90€
Zľava 28%
10,00€

📚Prečítaná za 11,12€ (Zľava 20%) Zobraziť v bazári kníh

✅ Poštovné ZADARMO nad 39€ ✅ Knižná akcia každý mesiac ✅ Bezpečný nákup

Muž v čiernom unikal cez púšť a pištoľník kráčal v jeho stopách.
Roland Deschain z Gileadu, posledný pištoľník v Stredsvete, samotár putujúci po ceste dobra a zla, stopuje tajuplného mága so schopnosťou oživovať mŕtvych, známeho iba ako muž v čiernom. Na svojej výprave po Mohainskej púšti zamorenej démonmi sa Roland vzoprie pomätenej kazateľke a jej vražedným ovečkám, zoznámi sa s príťažlivou ženou Alice, vedie rozhovor s démonom a napokon sa spriatelí s chlapcom z nášho sveta. Jake Chambers sa pridá k Rolandovi, ale zatiaľ čo pištoľník putuje so svojím mladým spoločníkom, muž v čiernom si odnáša jeho dušu vo vrecku.
Kto je muž v čiernom a čo vie o Temnej veži? Kde je hranica medzi dobrom a zlom? V úvodnom diele dnes už legendárnej série Temná veža Stephen King predstavuje výnimočný svet pustatiny plný vizuálne ohromujúcich scenérií a nezabudnuteľných postáv. Pištoľník kombinuje prvky vedecko-fantastického románu, futuristickej antiutópie, spaghetti westernu, hororu a vysokej fantasy. Prvý diel vyšiel v roku 1982, novšie vydania sú doplnené o autorov úvod.
Preložil Michal Jedinák

Ukážka textu z knihyKráčal popri zadebnených, vyčkávajúcich budovách a cítil na sebe oči nazerajúce pomedzi škáry a pukliny v dreve. Muž v čiernom sa v Tulle hral na Boha. Rozprával o kráľovom dieťati – o červenom princovi. Bol to iba jeho zmysel pre kozmický humor, alebo prejav zúfalstva? Táto otázka mala nemalú váhu.
Za chrbtom sa mu ozval utrápený, piskľavý výkrik a rozrazili sa dvere. Vyhrnuli sa z nich postavy. Pasca sklapla. Muži v spodkoch a špinavých montérkach. Ženy vo voľných nohaviciach a vyblednutých šatách. Dokonca aj deti sa pridali k rodičom. A každá ruka zvierala kus dreva alebo nôž.
Reagoval bezmyšlienkovito, okamžite, inštinktívne. Zvrtol sa na päte a z puzdier zároveň vytrhol pištole. Ťažké rukoväti mu pohodlne ležali v dlaniach. Rútila sa naňho Allie – pravdaže to musela byť ona. Tvár mala skrivenú, na čele jej v slabnúcom svetle žiarila pekelne purpurovočervená jazva. Videl, že je iba rukojemníčka, lebo ponad plece jej ako bosorkin krkavec vykúkala Shebova zvraštená tvár. Bola jeho štítom a obeťou.

Recenzie a kritiky

Originálny názov: The Gunslinger Rok vydania: 2017 ISBN: 9788055152608 Rozmer: 135×210 mm Počet strán: 296 Väzba: pevná s prebalom Štýl: mysteriózny, napínavýJazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách