Jún, nové knižné zľavy až do 80%!

Bouřlivá dvácáta léta

Raoul WalshMagicbox (2024)

🌴 Posledný kus na sklade, posielame ihneď.
7,99€
Zľava 10%
7,19€

✅ Poštovné ZADARMO nad 39€ ✅ Knižná akcia každý mesiac ✅ Bezpečný nákup

Obdobie prohibície nebolo nikdy tak búrlivé ako v tejto kronike podsvetia, ktorá ožíva v dynamickej réžii Raoula Walsha. Na pozadí takmer spravodajských záberov a rozprávania sleduje život nezamestnaného vojnového veterána Eddieho Bartletta (James Cagney), ktorý sa stane pašerákom a namiesto bitiek obchoduje s fľašami.

Eddie sa však bitkám aj tak nevyhne - čakajú ho vo vnútri aj mimo jeho rozrastajúceho sa impéria. Na jednej strane musí čeliť územným sporom a krvavému vybavovaniu účtov, na druhej strane zrade svojho partnera (Humphrey Bogart).

Cagney si mal zahrať ďalšieho gangstra o desať rokov neskôr (White Heat), v čase, keď sa gangsterské filmy stávali raritou. "Kedysi to bol veľký chlap," hovorí Panama Smithová (Gladys Georgeová) vo finále, keď komentuje Bartlettov odchod... signalizujúci koniec záujmu Hollywoodu o gangsterský film.
Bonusy:
  • Leonard Maltin uvádza filmový večer spoločnosti Warner z roku 1939
  • Trailer
  • Nový dokumentárny film The Roaring Twenties - The World Goes On
  • Komentár filmového historika Dr. Lincolna HurstaHerci: James Cagney, Priscilla Lane, Humphrey Bogart, Gladys George, John Ridgely, Creighton Hale, Maurice Costello, John Harron, Lloyd Ingraham

Originálny názov: The Roaring Twenties Rok vydania: 2024 Katalógové číslo: W02975 Rozmer: 135×190 mm Dĺžka: 103 Obal: DVD obal Titulky: české, anglické, dánske, fínske, chorvátske, islandské, maďarské, nemecké, portugalské, grécke, slovinské, španielske, švédske, turecké Jazyk: angličtina, nemčina, španielčina

Zaradené v kategóriách