📚 Knižná akcia každý mesiac

V ľudskej koži

Úvod najdrsnejšej nórskej krimi série, prvý prípad inšpektora Singsakera. Vražda v múzeu Edgara Allana Poea v...

Jørgen BrekkePremedia (2016) • Séria Singsaker a Stoneová • Edícia Labyrint • 1. diel

🍌 Odosielame o 7 dní.
12,95€
Zľava 10%
11,66€

Úvod najdrsnejšej nórskej krimi série, prvý prípad inšpektora Singsakera.
Vražda v múzeu Edgara Allana Poea v americkom Richmonde sa nápadne podobá na podobnú vraždu v knižnici v nórskom Trondheime. Amerického kurátora nájdu stiahnutého z kože priviazaného k podstavcu sochy, telo nórskej archivárky nájdu zamknuté v trezore s najvzácnejšími starými knihami. Richmondská vyšetrovateľka Felicia Stoneová a nórsky inšpektor Odd Singsaker vyšetrujú podobné prípady, ktoré sa odohrali tisícky kilometrov od seba. Obe vraždy zrejme súvisia so záhadnou knihou zo 16. storočia, kde potulný mních zachytil prekvapivé detaily o ľudskej anatómii.
Detektívny román V ľudskej koži je úvodom dnes už päťdielnej série, jeho preklady vyšli v pätnástich jazykoch.


Recenzie"Že by nový Stieg Larsson? Jørgen Brekke je horúci kandidát už po svojom originálnom a napínavom debute. Kniha, ktorú by ste pred spaním radšej nemali čítať."
Bookpage


Ukážka textu z knihyKým sa utiahol do tohto osamelého mesta na kraji sveta, bol učňom majstra Alessandra v Padove. Spolupracoval s ním pri jeho najväčších objavoch, pokiaľ šlo o ľudské telo. Trávili spolu noci, potajme, skláňali sa nad páchnucimi pozostatkami zločincov, holič držal v ruke nože, majster pergamen a pero. Mních bol vtedy malý chlapec, zvykol čupieť pod stolom, na ktorom ležala mŕtvola, načúval, dýchal páchnuci vzduch, až kým nezaspal a holič ho neodniesol do postele. Pohľad na nože v ňom vzbudil spomienky na detstvo. Vôňa dreva a čerstvo nabrúsených nožov sa rozpíjala v pachu rozkladajúcich sa ľudských tiel.

Originálny názov: Nådens omkrets Rok vydania: 2016 ISBN: 9788081593925 Rozmer: 150×210 mm Počet strán: 312 Väzba: pevná s prebalom Jazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách