🍂Jesenné knižné zľavy OK, TO BER!

Kniha Dievča vo vojne - Sara Nović

Dievča vo vojne

Záhreb, 1991. Ana Jurić je bezstarostné desaťročné dievča, ktoré žije spolu so svojou rodinou v malom byte v hlavnom meste...

Sara NovićMotýľ (2017)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
4,90€
Zľava 7%
4,56€

Záhreb, 1991. Ana Jurić je bezstarostné desaťročné dievča, ktoré žije spolu so svojou rodinou v malom byte v hlavnom meste Chorvátska. Keď však vypukne v celej Juhoslávii občianska vojna, nabúra to Anino idylické detstvo. Každodenný život je zrazu poznačený potravinovými raziami a poplachmi. Ako sa vojna blíži až pred dvere ich malého bytu, Ana sa čoraz viac prestáva cítiť bezpečne.

New York, 2001. Ana študuje na vysokej škole na Manhattane. Aj keď sa snaží zabudnúť na svoju minulosť, nedarí sa jej utiecť pred spomienkami z vojny - ťažia ju tajomstvá, ktoré skrývala aj pred svojimi najbližšími. Prenasledovaná udalosťami, ktoré navždy zmenili osud jej rodiny sa preto Ana vráti do Chorvátska dúfajúc, že sa zmieri s miestom, ktoré niekedy nazývala domovom.

Vojnové dievča je srdečný a úprimne napísaný príbeh o tom, ako história tvaruje jednotlivca. Autorka Sara Nović v ňom nebojácne poukazuje na to, aký môže byť vplyv vojny na jedno mladé dievča.

Originálny názov: Girl at War Jazyk: slovenský Rok vydania: 2017 Odporúčaný vek: 15+ Rozmer: 135×205 mm ISBN: 9788081641176 Počet strán: 248 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách