🍂 Jesenné knižné zľavy 🌬️ OK, TO BER! 📚

Rukojemník ISIS

Dramatický príbeh dánskeho fotografa Daniela Ryea, ktorý bol 398 dní rukojemníkom teroristickej organizácie Islamský štát....

Puk DamsgardIkar (2016)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
12,90€
Zľava 69%
3,99€

Dramatický príbeh dánskeho fotografa Daniela Ryea, ktorý bol 398 dní rukojemníkom teroristickej organizácie Islamský štát. Bol jedným z mála väzňov, ktorí vyviazli živí zo smutne známeho väzenia v Rakke.
Dvadsaťpäťročný fotograf na voľnej nohe Daniel odchádza z rodného Dánska do najnebezpečnejších oblastí sveta, aby zdokumentoval hrôzy vojny a chudobu obyvateľstva. Keď sa v roku 2013 po vypuknutí vojnového konfliktu v Sýrii situácia pod hrozbami teroristickej organizácie Islamský štát zhoršila, rozhodol sa vrátiť domov. No cestou, krátko pred dokončením fotoreportáže, ho uniesla skupina džihádistov. Daniel strávil 13 mesiacov v sýrskych väzniciach spolu s ďalšími osemnástimi cudzincami. V neľudských podmienkach, v bolestiach a strachu zo smrti je jeho jedinou útechou spoločnosť ostatných väzňov, okrem iných aj neskôr popraveného Jamesa Foleyho. Kniha podáva šokujúce svedectvo o pomeroch vo väzniciach Islamského štátu, ale je to aj príbeh o priateľstve a boji o prežitie.
Z dánskeho originálu Ser dumanen, Daniel (Politikens Forlag, Kodaň 2015) preložila Lucia Žáková.

Ukážka textu z knihyVideo trvalo len pätnásť sekúnd a oni si ho prehrali azda tisíc ráz. Hľadali možné známky mučenia, hladu či chýbajúcej hygieny. Susanne odľahlo, keď počula hlas svojho syna. Zdal sa byť úplne pri vedomí, nahrávka však aj tak pôsobila strašidelne, priam neskutočne. Christina si všimla, že nikto sa neodvažuje spomenúť strach, čo ich všetkých drží v hrsti. V Hedegarde sa o pocitoch veľa nehovorilo. Rodina sa obávala pomenovať to, čoho sa všetci báli. Nevyslovená otázka, ktorá im nedávala pokoj. Vráti sa Daniel ešte niekedy domov?
Daniel vyzeral chudý a ešte vždy mal okolo krku modriny. Už nebol taký, akého ho poznali. Bol zajatec, ktorému prikazovali, čo má povedať a ako to má povedať. Nedokázali dešifrovať jeho takmer neexistujúcu mimiku.

Originálny názov: Ser dumanen, Daniel Jazyk: slovenský Rok vydania: 2016 ISBN: 9788055150833 Rozmer: 135×207 mm Počet strán: 320 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách