Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Hra K2

K2


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
31,90€
Zľava 7%
29,67€

K2 je druhou najvyššou horou na Zemi a rovnako tak si vyžiadala druhý najvyšší počet obetí. Za každých štyroch horlezcov, ktorí dosiahli vrchol hory, zaplatí jeden človek životom... Hora naviac ešte nikdy nebola zdolaná v zime. Váš tím teraz stojí v jej tieni pripravený na výstup pre slávu a česť. Až príliš dobre si uvedomujete nebezpečenstvo K2.
Extrémne počasie s častými a smrtiacimi búrkami, exponované, strmé a zložité trasy, nedostatok kyslíku - to je len časť úkladov tejto hory, ktoré vás čakajú cestou na jej vrchol. Bude to tvrdá skúška vašich lezeckých schopností. Budete sa snažiť oklamať záludne sa meniace počasie a stále sa starať o dostatočnú aklimatizáciu vašich horolezcov.
Nesmiete ale príliš váhať, lebo ďalšie tímy sú pripravené zdolať horu ako prví! V hre riadite dvojicu horolezcov, ktorí súperia s inými tímami v snahe dosiahnuť vrchol hory a prežiť do konca 18-dňovej expedície. Pomocou kariet pohybujete svojimi horolezcami po hernej ploche, čím vyššie sa daný horolezec dostane, tým viac víťazných bodov získa na konci hry. S rastúcou nadmorskou výškou však treba dávať pozor na úroveň aklimatizácie. Ak poklasne pod honotu 1, vyčerpaný horolezec zomrie a hráč nedostane víťazné body, ktoré tento horolezec získal.
Preto sú takými dôležitými prvkami hry výber vhodnej cesty, optimálne rozmiestnenie stanov a sledovanie počasia, ktoré výrazným spôsobom ovplyvňuje náročnosť výstupu.Obsah hry: 1 obojstranný herný plán, 12 dielikov počasia (6x leto, 6x zima), 20 figúrok horolezcov, 10 stanov, 5 doštičiek stupnice aklimatizácie, 10 ukazovateľov aklimatizácie, 90 kariet ( 5 sád po 18 kartách), 1 ukazovateľ počasia, 1 žetón začínajúceho hráča, 20 žetónov rizika, 5 kariet záchrany, pravidlá (SK, CZ)

Rok vydania: 2016 Rozmer: 292×294 mm Výrobca: 1818

Zaradené v kategóriách