🎬Najväčšie FILMOVÉ zľavy roka

Outsider

Všetci robíme chyby, ale rozpútať tretiu svetovú vojnu, to by už bol poriadny prechmat. Do dnešného dňa som presvedčený, že...

Frederick ForsythIkar (2016)

🍌 Odosielame o 10 dní.
14,90€
Zľava 66%
5,00€

Všetci robíme chyby, ale rozpútať tretiu svetovú vojnu, to by už bol poriadny prechmat. Do dnešného dňa som presvedčený, že som za to celkom nemohol. To už však trochu predbieham.
Stalo sa mi v živote, že som ledva unikol hnevu hamburského obchodníka so zbraňami, v občianskej vojne v Nigérii ma takmer trafil MiG a v Guinei-Bissau som pristál v centre krvavého prevratu. Zatkla ma Stasi, uctili si ma Izraelčania, IRA ma donútila rýchlo sa presťahovať z Írska do Anglicka a istá atraktívna Češka, agentka tajnej služby... no, jej úsilie bolo trošku intímnejšieho rázu. A to je len začiatok.
Zakaždým som sa ocitol uprostred diania. A predsa som zostával outsiderom...
... hovorí o svojom románe autor a protagonista v jednej osobe Frederick Forsyth.

Ukážka textu z knihyVšetky európske krajiny buď okupoval Hitler a dosadil tam servilné kolaborantské vlády, alebo našli útočisko v neutralite. Britský premiér padol, nahradil ho Winston Churchill, ktorý sľúbil, že vytrváme v boji. Lenže ako? Británia zostala sama a v absolútnej izolácii.
Celý Kent teda čakal na nemeckú inváziu, na slávnu operáciu Seelöwe, keď sa na takzvaný Deň orla nemecká armáda vyrojí na pobrežie s cieľom obsadzovať, dobýjať a okupovať.
Otec sa vtedy už prihlásil do armády, ale ešte býval doma v rodnom Kente. S mojou mamou sa dohodli, že ak to príde, nechcú žiť. Vezmú posledný galón benzínu, čo im zostal v nádrži starého auta Wolseley, a pomocou hadice skončia so životom. Nechceli ma však zobrať so sebou. Odhadovali, že dieťa s plavými kučerami by nacisti prijali ako predstaviteľa pravej árijskej rasy a umiestnili do detského domova. Lenže ako zariadiť, aby ma bezpečne evakuovali do inej oblasti?

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2016 ISBN: 9788055148465 Rozmer: 130×217 mm Počet strán: 384 Väzba: pevná s prebalom

Zaradené v kategóriách