Nová knižná akcia so zľavou až do 80%

Zdravé dieťa


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
35,90€
Zľava 21%
28,36€

✅ Poštovné ZADARMO nad 39€ ✅ Knižná akcia každý mesiac ✅ Bezpečný nákup

Prvý rok s dieťaťom prináša v živote čerstvého rodiča nespočetné množstvo otázok. Na mnohé nájdete odpoveď práve v knihe Zdravé dieťa od slovenskej detskej lekárky a matky, ktorá spája svoje poznatky z niekoľkoročnej praxe s najmenšími pacientami so skúsenosťami z reálneho života s malým dieťaťom. Odborné informácie sú podané výstižne a prakticky. Sú písané jednoduchým jazykom, aby boli prístupné a zrozumiteľné pre každého rodiča.

Texty v 280 stranovej publikácii sú doplnené o rôzne ilustračné fotografie, ktoré slúžia rodičom ako sprievodcovia pre niektoré špecifické situácie. Vďaka nim sú v knihe zachytené napríklad rôzne klinické nálezy kožných problémov, návody na manipuláciu s dieťaťom a mnohé iné skutočnosti z reálneho života či z prostredia novorodeneckého oddelenia. „Pre zaneprázdnených rodičov" sa na začiatku niektorých kapitol nachádza rýchly súhrn potrebných informácií, ktoré sú následne v texte rozobraté dopodrobna.

Publikácia v 6 kapitolách rozoberá nasledujúce témy:
- Pôrodnica – táto téma nie je spracovaná v žiadnej dosiaľ publikovanej literatúre pre rodičov. Autorka uvádza všetky praktické a pravdivé informácie o pobyte novorodenca v pôrodnici. Slovenskí rodičia tak konečne majú možnosť pripraviť sa na pobyt v pôrodnici a vedieť, čo ich dieťatko v pôrodnici reálne čaká. Súčasťou tejto kapitoly sú aj informácie o dojčení.
- Novorodenec – kapitola zahŕňa informácie, ako sa starať o jednotlivé sústavy v novorodeneckom veku (oči, uši, nos, ústa, koža, pupok, genitálie...), ako správne manipulovať s novorodencom, no venuje sa tiež liekovej a vitamínovej výbave, spánku novorodenca a i.
- Očkovanie – autorka sa v podrobných textoch snaží slovenskému rodičovi predstaviť možnosti povinných ale aj nepovinných možností očkovania dieťaťa. Na túto dôležitá téma v ambulanciách detských lekárov často nezostáva dostatok času na detailné odkomunikovanie. Rodičia si tak v knihe nájdu informácie o možnostiach očkovania – kedy je vhodné očkovania realizovať, či sa môže kombinovať s inými, aké sú najčastejšie nežiaduce účinky po danom očkovaní, kedy je vhodné očkovanie odložiť a i.
- Príkrmy – táto kapitola prevedie rodičia celým obdobím prikrmovania – postupne, ľahko a podľa najnovších svetových odporúčaní. Bez zbytočného tlačenia na „tabuľkové odporúčania“ a iné staršie postupy.
- Psychomotorický vývoj – kapitola ozrejmuje na čo má dať rodič vo vývoji dieťaťa dbať, na čo upozorniť pediatra a tiež, kedy je vhodné kontaktovať fyzioterapeuta. Zároveň citlivo oboznamuje rodiča s možnosťami podpory vývoja, ako je to so sledovaním TV, s hračkami a vývojom reči.
- Manažment horúčky – kapitola, združuje informácie o horúčke, ktoré by mal vedieť každý jeden rodič. Ponúka zoznam dostupných liekov a ich správne dávkovanie a užívanie. Dozviete sa tiež ako robiť zábaly či kedy ich vôbec nerobiť. Dočítate sa, aké sú najčastejšie otázky a chyby rodičov z praxe ohľadom znižovania teploty u detí a rôzne iné tipy z praxe.

O autorke:
MUDr. Jaššová je v lekárskej praxi od roku 2017, okrem práce na detskom a novorodeneckom oddelení sa aktívne zapája do šírenia osvety – niekoľko rokov pracovala v online poradni (v ktorej zodpovedala takmer 10 000 rodičovských otázok) a od narodenia vlastného synčeka šíri osvetu aj na svojom instagramovom profile @pediatricka_denjas, kde denne pomáha a upokojuje rodičov najmenších detí. Kniha Zdravé dieťa vznikla pre vysoký dopyt novodobých rodičov po informáciách ohľadom zdravia a starostlivosti o deti, nakoľko odporúčania sa menia a každý rodič chce byť správne informovaný.

Recenzie a kritiky

Rok vydania: 2023 ISBN: 9788097465100 Rozmer: 170×250 mm Počet strán: 280 Väzba: pevná Jazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách