❄️Veľké knižné upratovanie!

Freakopedia

Kedy vykradnúť banku... a ďalších 131 dobre mienených rád Výber z najčítanejšieho ekonomického blogu na svete Pri...


🍌 Odosielame o 4 dni.
12,95€
Zľava 7%
12,04€

Kedy vykradnúť banku... a ďalších 131 dobre mienených rádVýber z najčítanejšieho ekonomického blogu na svetePri príležitosti desiateho výročia vydania Freakonomics autori prinášajú výber najlepších príspevkov z rovnomennej stránky. Za dekádu sa stal z Freakonomics svetový fenomén, predalo sa vyše 7 miliónov kníh preložených do vyše 40 jazykov. Rovnako populárnou sa stala webová stránka s vyše 150 miliónmi stiahnutí podcastov.
Písanie na blog, ktorý vznikol krátko po vydaní prvej knihy, je neformálnejšie a osobnejšie. Za dekádu sa na stránke objavilo vyše osemtisíc príspevkov od Levitta, Dubnera, ale aj ďalších autorov. Ako zvyčajne, aj tu si kladú množstvo zvláštnych otázok: Ako spáchať najlepší teroristický útok? Majú záchranu planéty v rukách vegáni? Mali by sme nechať cyklistov na Tour de France dopovať? Prečo sú ženy také nešťastné?
Knihu dopĺňa aj niekoľko rozhovorov, od nositeľa Nobelovej ceny za ekonómiu až po luxusnú prostitútku. Prajeme príjemné čítanie.


RECENZIE„Pred desiatimi rokmi sa autori Freakonomics rozhodli spustiť blog s rovnakým názvom. Neprestávajú písať ani po ôsmich tisíckach príspevkov, hoci blog neprináša žiaden zisk a možno im požiera predaj ich kníh. Zostavili očarujúci a živý výber príspevkov, kde sa neberú príliš vážne. Zábavné čítanie pre ich fanúšikov aj pre nových čitateľov.“

Publishers Weekly

Originálny názov: When to Rob a Bank Jazyk: slovenský Rok vydania: 2015 ISBN: 9788081593178 Rozmer: 150×230 mm Počet strán: 256 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách