💡Aktualita! Bezpečne a expresne kuriérom od 2,97€ 🚚

Kniha Pravda a iné klamstvá - Sascha Arango

Pravda a iné klamstvá

Henry, slávny autor bestsellerov, starostlivý manžel a štedrý priateľ, je veľmi príjemný človek – aspoň navonok. Všetko sa...

Sascha ArangoIkar (2016)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
11,90€
Zľava 83%
2,00€

Henry, slávny autor bestsellerov, starostlivý manžel a štedrý priateľ, je veľmi príjemný človek – aspoň navonok. Všetko sa zmení, keď mu jeho milenka oznámi, že je tehotná. Henry vie, že by sa mal priznať manželke, no naozaj jej musí povedať všetko? Neplánované dieťa by ohrozilo jeho dokonale vykonštruovaný život, jednoduchšie bude preto odpratať milenku z cesty. No vtedy sa dopustí osudnej chyby. Čoskoro má na krku nielen políciu, ale hrozí, že ho dobehne jeho starostlivo utajovaná minulosť.
V snahe vyhnúť sa zodpovednosti Henry pripraví dômyselný plán. Prefíkane a chladnokrvne upletie historku z klamstva a pravdy, pričom mu opakovane žičí náhoda. Slučka sa však pomaly zaťahuje.
Pravda a iné klamstvá je mimoriadne napínavý príbeh o mužovi, ktorý sa úspešne vyhýba dôsledkom svojho konania, kým nezájde príliš ďaleko.
Z nemeckého originálu Die Wahrheit und andere Lügen (C. Bertelsmann, 2014) preložila Katarína Széherová.

Ukážka textu z knihyTeraz sa poberie domov a klamstvo vymení za pravdu. Konečne jej všetko porozpráva, nemilosrdne, vrátane všetkých nechutných detailov, no, možno nie úplne všetkých, ale to podstatné jej povie. Bude musieť hlboko zarezať do živého, potečú slzy, bude to príšerne bolieť, aj jeho. Bude to znamenať koniec dôvery a harmónie medzi nimi – ale aj akt oslobodenia. Prestane byť nečestný lump a nebude sa musieť tak príšerne hanbiť. Musí k tomu prísť. Pravda má prednosť pred krásou, všetko ostatné sa uvidí.
Objal Betin štíhly driek. V tráve ležal kameň, veľký a dostatočne ťažký na uštedrenie smrteľného úderu. Henrymu stačí zohnúť sa a zdvihnúť ho.

Originálny názov: Die Wahrheit und andere Lügen Jazyk: slovenský Rok vydania: 2016 Rozmer: 133×208 mm ISBN: 9788055146201 Počet strán: 280 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách