❄️Aktuálne knižné zľavy

Kniha História turistiky na území Slovenska - Vladimír Bárta, Ladislav Khandl

História turistiky na území Slovenska

História turistiky na území Slovenska – od štúrovcov pod dnešok približuje najvýznamnejšie turistické udalosti na našom...


🍌 Odosielame o 14 dní.
17,95€
Zľava 7%
16,69€

História turistiky na území Slovenska – od štúrovcov pod dnešok približuje najvýznamnejšie turistické udalosti na našom území od čias Rakúsko-Uhorska až do dnešných čias.
Podáva prehľad významných spolkov a klubov a predstavuje mnohé osobnosti turistického života na slovenskom území. Slovom i obrazom prezentuje širokú škálu a rozmanitosť turistického diania.
Prehľadom letných i zimných podujatí, najmä zrazov vracia čitateľov do dejísk týchto udalostí.
Približuje aj nevšednú atmosféru zrazov vysokohroských turistov, turistických výstupov na dominanty Slovenska, peších prechodov a lyžiarskych prejazdov po hrebeňoch našich hôr i splavov po slovenských riekach.
Publikácia nás nabáda prostredníctvom starých fotografií nazrieť aj do dávno zabudnutých horských chát a útulní roztratených v slovenských horstvách.
Približuje aj Krásy Slovenska nielen spomienkami na históriu rovnomerného časopisu a jeho tvorcov, ale ponúka krásy Slovenska aj viacerými fotografiami v knihe.
Táto v dejinách Slovenska ojedinelá publikácia rozširuje obzory poznania čitateľov a obohacuje aj ich estetické pocity.
Nemala by chýbať v knižniciach turistov a milovníkov krás i vzácností našej domoviny.
Kniha veľkého reprezentačného formátu 230x270mm, má 96 strán, obsahuje 280 farebných a čiernobielych fotografií, predstavuje vyše 150 osobností a takmer 100 turistických chát a útulní. Obsahuje menný a miestopisný register. Vychádza v slovenskom jazyku.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2015 Rozmer: 240×275 mm ISBN: 9788097199111 Počet strán: 96 Väzba: pevná s prebalom

Zaradené v kategóriách