Nakúp do konca decembra a vyhraj zájazd na Bali!

Hra Mamma Mia!

Mamma Mia!

Uwe RosenbergREXhry (2015)

🍌 Odosielame o 9 dní.
⛄️ Do Vianoc: NIE
8,40€
Zľava 7%
7,81€

Svižná kartová hra, v ktorej sa stávate kuchárom v talianskej pizzerii. Máte k dispozícii recepty a suroviny na pizzu. Vašou úlohou je upiecť čo najviac pizze.

Priebeh hry
Hráč má na ruke na začiatku celkovo 7 kariet. Z toho je jedna karta receptov a šesť kariet prísad na pizzu. Prísad je celkovo päť druhov: saláma, paprika, huby, olivy a ananás. Tiež je 5 odlišných sád receptov. Každý hráč dostane na začiatku hry sadu receptov. Tá sa od sád receptov ostatných hráčov líši tým, ktorú prísadu preferuje. Preferovaná prísada je povinnou súčasťou všetkých pízz danej sady.

Herný princíp je jednoduchý: Keď je hráč na ťahu, odloží na odkladací balíček ľubovoľný počet kusov jednej prísady a ak chce naviac jeden recept. Potom si doberie do siedmich kariet buď recepty alebo prísady. Keď je rozobraný doťahovací balíček, vezme jeden z hráčov (ten ktorý si počas hry potiahol kartu Mamma Mia) do ruky odkladací balíček, otočí ho rubom hore a začne triediť karty prísad do radov. V okamihu, kedy narazí na recept niektorého z hráčov, ten sa pokúsi pizzu upiecť. Môže použiť prísady, ktoré sú na stole k dispozícii, prípadne doložiť ďalšie z ruky. Ak sa mu pizzu podarilo urobiť, recept aj prísady sa odložia a hráč získava bod. V opačnom prípade sa recept hráčovi vracia na kôpku jeho receptov a všetky prísady na stole ostávajú a môžu byť použité na iné pizze. Takto sa odohrajú tri kolá (balíčky). Najlepším kuchárom je samozrejme ten, komu sa podarilo upiecť najviac pizze.

Obsah hry: 106 kariet, pravidla v českom jazyku.

Rok vydania: 2015 Odporúčaný vek: 10+ Rozmer: 95×125 mm Výrobca: 1430

Zaradené v kategóriách